דיסקונט קפיטל מרחיבה את מתן השירותים הפיננסים לקהל חדש: דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, נכנסת להשקעה בחברת הסטרטאפ הישראלית נימה (Neema), המעניקה שירותים פיננסיים גלובליים ומתמחה במתן שירותי ארנק דיגיטליים והעברות כספים לאוכלוסיות המוגדרות כ-Under Served, אוכלוסיות שאינן מקבלות מענה מספק במערכת הפיננסית.
נימה מוחזקת ב-100% על ידי חברה בת של צור שמיר, ביטוח ישיר השקעות פיננסיות (93%). במסגרת העסקה דיסקונט קפיטל משקיעה בנימה 5.25 מיליון שקל לפי שווי חברה של 28.5 מיליון שקל לפני הכסף ותרכוש 15.5% מהון המניות של נימה בדילול מלא. השלמת העסקה כפופה לתנאים מתלים.
3 צפייה בגלריה
בנק דיסקונט
בנק דיסקונט
בנק דיסקונט
השירותים הפיננסיים של נימה משמשים כיום עבור לקוחותיהם כתחליף לחשבון בנק דרכו ניתן לבצע תשלומים ולהעביר כספים בארץ ובעולם. משתמשי נימה מפקידים כסף בארנק הדיגיטלי וממנו ניתן לבצע את כלל הפעולות הנדרשות לניהול כספיהם כגון העברת כספים לחו"ל, הוספת אמצעי תשלום (לדוגמת כרטיס אשראי) ואף העברת כספים בין כלל משתמשי נימה, כל זאת בעבור דמי שימוש נמוכים.
3 צפייה בגלריה
הצוות של נימה, במרכז, כורע - משה קמחי, מנכ"ל נימה
הצוות של נימה, במרכז, כורע - משה קמחי, מנכ"ל נימה
הצוות של נימה. במרכז, כורע - משה קמחי, מנכ"ל נימה
3 צפייה בגלריה
הילה חימי, מנכ"לית דיסקונט קפיטל
הילה חימי, מנכ"לית דיסקונט קפיטל
הילה חימי, מנכ"לית דיסקונט קפיטל
(צילום: רמי זרנגר)
כיום מפעילה נימה אפליקציית ארנק דיגיטלי אשר משרתת בעיקר את קהילת העובדים הזרים בישראל אשר מתקשים לפתוח חשבון בנק מקומי.
עבור דיסקונט קפיטל ההשקע הזו היא בגדר הזדמנות להרחיב את מתן השירותים הפיננסים של קבוצת דיסקונט לקהל לקוחות חדש, לייצר סינרגיה עם שירותים פיננסים נוספים שמציעה קבוצת דיסקונט ולחבור לקבוצת צור שמיר בהרחבת מעגל הלקוחות והשירותים שתציע נימה.
החברה כפופה לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים) ומתמקדת כיום בשוק העובדים הזרים הישראלי.