יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים לשעבר, עודד ערן נפטר הבוקר (ג') בגיל 64 לאחר מאבק במחלה קשה. בתחילת השבוע הודיע ערן על פרישה מתפקידו על רקע מצבו הבריאותי, בהמשך להודעה מוקדמת יותר בתחילת החודש על יציאה לחופשת מחלה בלתי מוגבלת. הבנק הודיע כי את ערן יחליף באופן זמני בתפקיד הדירקטור ראובן קרופיק.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
ערן כיהן כיו"ר בנק הפועלים במשך שלוש וחצי שנים, כאשר שנה לפני כן מונה לתפקיד דירקטור בבנק. ערן היה עורך דין במקצועו. הוא עבד שלוש שנים במשרד עורכי דין בניו יורק, ועם חזרתו ארצה ב-1986 הצטרף למשרד גולדפרב, שם שימש שותף בכיר עד 2010. ערן נחשב לאחד מעורכי הדין הראשונים בישראל שהובילו הנפקות של חברות ישראליות בארה"ב. במסגרת תפקידו הוא היה מעורב בכמה עסקאות גדולות בתפקידו כעורך דין, בהן גם עסקאות של שרי אריסון ונוחי דנקנר בתקופתו באי.די.בי.
1 צפייה בגלריה
יו"ר בנק הפועלים לשעבר, עודד ערן ז"ל
יו"ר בנק הפועלים לשעבר, עודד ערן ז"ל
יו"ר בנק הפועלים לשעבר, עודד ערן ז"ל
(צילום: עמית שעל)
ערן מונה לתפקיד ע"י שרי אריסון, בעלת השליטה לשעבר בבנק, והחליף את יאיר סרוסי בתפקיד. במהלך כהונתו יצאה אריסון מהשליטה בבנק, וכיום בנק הפועלים הוא בנק ללא גרעין שליטה. עוד במהלך כהונתו, הוביל ערן בשנה שעברה את הליך מינוי מנכ"ל הבנק, במקומו של אריק פינטו, והביא למינוי של דב קוטלר, שנחשב למפתיע יחסית, שכן בתחילה ההערכות היו שהמנכ"ל הבא ימונה מתוך הבנק.
מנכ"ל הבנק, דב קוטלר אמר: "עודד היה איש אציל נפש, עורך דין מבריק שהיה מפורצי הדרך בתחום של הנפקות חברות ישראליות בארצות הברית. איש אשכולות שידע גם לקחת פסק זמן וללמוד ספרות באוניברסיטה באמצע הקריירה. דירקטור בבנק שהפך ליו"ר וידע לכוון את הבנק ולייעץ לו בימים לא פשוטים. שותף לדרך עבור המנכ"ל הקודם, אריק פינטו, ובשנה האחרונה גם עבורי, ויותר מכל, חבר שאהבתי אותו אהבת נפש".
אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, מסר כי "הלב נשבר ומסרב להאמין על מותו בטרם עת של עודד. נפלה בחלקי זכות ענקית לעבוד איתו במשך שלוש שנים אינטנסיביות ומשמעותיות ביותר בתולדות הבנק. עודד היה משכיל מאוד, יסודי, מבריק ושנון עם חוש הומור. לא הייתי יכול למלא את תפקידי כמנכ"ל הבנק אלמלא המסירות של עודד, התמיכה הבלתי מסויגת, החברות, הרגישות, העצות החכמות והשקטות. בזכותו שמחתי לבוא בכל בוקר לעבודה ועד ימיו האחרונים שמרתי איתו על קשר הדוק. הוא יחסר למשפחתו, לחבריו, למערכת הבנקאית ולי באופן אישי".