למרות התנגדותה והצהרתה כי לא תשתף פעולה עם שום עורך דין שימונה לה, בית משפט השלום בתל אביב הורה בסוף השבוע למנות לענבל אור סנגור מהסנגוריה הציבורית שייצג אותה בהליך הפלילי נגדה. החלטת השופטת דנה אמיר ניתנה אף שאור התנגדה בתוקף: "אני עומדת על כך שחובת סנגור זה זכות", אמרה לשופטת.
>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מנגד, בא כוח המדינה ציין כי החוק והפסיקה מחייבים מינוי סנגור במקרה הנוכחי, וזה "ואינו תלוי ברצונו של הנאשם ולא מותיר שיקול דעת לבית המשפט. יש חובה למנות סנגור לנאשם סרבן. הסיבה פשוטה: אולי תהיה איזושהי תקווה שסנגור יוכל לקנות את ליבו ולשכנע את הנאשם או הנאשמת בחשיבות הייצוג המקצועי בשעה שמתעוררות שאלות משפטיות, שאזרח מהשורה שאינו עורך דין אינו יכול לתת את הדעת עליהן. לכן מתעורר חשש שההליך יהיה לא הוגן".
1 צפייה בגלריה
ענבל אור
ענבל אור
ענבל אור
(צילום: מוטי קמחי)
אור אמרה לשופטת: "יש מאחורי עורכת דין שמסייעת לי ומדייקת אותי, ומאוד חשוב שלא אהיה מיוצגת על ידי עורך דין. עורכי הדין שייצגו אותי השתמשו בייפוי כוח שנתתי להם בניגוד להסכמתי והאריכו תנאים וערבויות בניגוד להסכמתי. ברגע שימונה סנגור לא אשתף פעולה".
השופטת לא קיבלה את סירובה של אור והורתה למנות לה עו"ד: "חלה חובה מנדטורית למינוי סנגור בשלב זה, אך אני סבורה שבנסיבות התיק הזה הנאשמת אף יכולה להפיק תועלת רבה מסנגור שייצגה". את המדינה מייצג עו"ד רוי גורדון.