בשיתוף ביטוח ישיר
בחרתם בחיסכון? אלו הם מסלולי ההשקעה

החלטתם לתת לכסף שלכם לעבוד בשבילכם. זה לא אומר שאתם עשירים ברמות של ביל גייטס, אבל בכל זאת - יש סכום יפה בצד ואפשר לתת לו להתחיל לעשות קצת מתיחות.
אז אחרי שבחרתם במוצר הפיננסי הנכון לכם - בין אם מדובר בפתיחת תיק השקעות בבנק, בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון של חברת הביטוח - עכשיו אתם צריכים לבחור מסלול. כל אחת מהחברות, הבנקים ובתי ההשקעות יציעו לכם מגוון של מסלולי השקעה. תמיד תמצאו שם, בתור התחלה, את המסלול הכללי - מעין ברירת מחדל של מסלולי השקעה. מדובר במסלול מגוון יחסית הכולל מכשירי השקעה שונים כמו מניות ואגרות חוב ושאמור להתאים לטווח רחב של האוכלוסייה.
מלבדו, חברות שונות יציעו מסלולים שונים בעלי שמות משתנים. מסלולי ההשקעה נבדלים בשתי קטגוריות עיקריות. הראשונה - רמת הסיכון, כלומר האם מדובר במסלול שלוקח סיכונים, ובהתאם יכול להניב רווחים גדולים יותר, או שמא מדובר במסלול סולידי שהתשואה בו נשמרת על אש קטנה, אבל יציבה יחסית. הבחירה הזאת תיאלץ אתכם להסתכל טוב טוב במראה ולהבין האם אתם אנשים שסיכון עושה להם טוב, או כאלה שצריכים יציבות ובטחונות?
הקטגוריה השנייה היא טווח החיסכון: בעצם הכוונה היא להאם אני מתכוון להשקיע לטווח קצר, בינוני או ארוך? כדי להבין מה המסלול הנכון עבורכם, מומלץ להתחיל מהגדרת יעדים – לאיזו ריצה אתם מתאמנים? למרתון או לספרינט של 100 מטרים? גם הפעם כדאי לזכור שבחירת מסלול להשקעה היא אינדיבידואלית ותלויה ברצונות, בצרכים ובאופי.
עדיין מתלבטים? לפני שמגיעים להחלטה הנכונה עבורכם, קחו בחשבון את גובה דמי הניהול: פשוט חפשו אחר האחוז הנמוך ביותר ואת נזילות התוכנית - מה שיאפשר לכם למשוך כסף מתי שתרצו מבלי חיובים מיותרים, וזכרו שהיום אפשר לעשות הכל בלחיצת כפתור, גם בדיגיטל.
● האמור בכתבה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא השקעות ו/או חסכון, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואין באמור משום התחייבות החברה להשגת תשואות. המידע שהוצג בכתבה מעודכן למועד הצגתו, עשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים והוא אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש ללקוח זה או אחר לטובת ביצוע פעולה כלשהי. כל פעולה שתבוצע בהסתמך על המידע הנמסר בכתבה, הינה באחריות מבצע הפעולה בלבד, והחברה לא תהא אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרמו כתוצאה משימוש במידע ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבכתבה ייצור רווחים בידי המשתמש. יודגש כי המידע המצוי במשרדי החברה בכל נושא הינו המידע המחייב לכל דבר ועניין.
בשיתוף ביטוח ישיר


פורסם לראשונה: 14:18, 04.10.20