חברת רפאל תפתח בקרוב מפעל ביישוב שלומי, שיהווה זרוע ביצועית נוספת לפעילות הייצור והאחזקה הענפה של רפאל באזור הצפון. עם זאת, החברה תעסיק במפעל החדש את עובדיה המתגוררים כיום בשלומי והסביבה. בשלב הראשון לא ייקלטו במפעל עובדים חדשים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בחברה אמרו כי המהלך הוא חלק ממדיניותה לחיזוק שוק העבודה בצפון וכעוגן תעסוקתי מרכזי ומשמעותי באזור זה. רפאל מעסיקה כיום כ-8,000 עובדים באופן ישיר ועוד כ-30 אלף באופן עקיף, באמצעות קבלנים וספקי משנה. היא נחשבת לאחד המעסיקים הגדולים בצפון.
2 צפייה בגלריה
חברת רפאל
חברת רפאל
חברת רפאל
(צילום: אביהו שפירא)
שלוחת הייצור החדשה עתידה לקום במבנה קיים באזור התעשייה של שלומי, אשר יותאם לשימוש ייעודי. שלוחה זו מתווספת לשלוחות רפאל בארץ הכוללות את מכון דוד בקריות, מכון לשם במשגב, מרכז החדשנות בפארק התעשיות תרדיון (אף הוא במשגב), שלוחות הפיתוח בתל אביב, ירושלים ובאר שבע וכן שדות הניסויים במרכז הארץ ובדרומה.
2 צפייה בגלריה
יואב הר אבן
יואב הר אבן
מנכ"ל רפאל, יואב הר אבן
(צילום: רפאל)
לדברי מנכ"ל רפאל, אלוף (במיל') יואב הר אבן, "על רקע המשבר הכלכלי בעקבות נגיף הקורונה, אני רואה בהקמת המפעל החדש בשלומי שילוב בין צרכי רפאל לאלו של התעשייה המקומית, מהלך שנעשה בתמיכה ועידוד של משרד הביטחון ורשות החברות הממשלתיות. אין ספק כי זהו מהלך שמחד גיסא יאפשר לחברה להגדיל את אפשרויות הייצור שלה ומאידך גיסא, יחזק את התעשייה ואת שוק העבודה בצפון וביישובי קו העימות, ויכלול גם פעילות חברתית באזור".
גבי נעמן ראש המועצה המקומית שלומי : "אנו מברכים את חברת רפאל על ההחלטה החשובה לפתוח את המפעל שלהם בשלומי, מדובר בזריקת מרץ חשובה לצפון כולו בכלל ולשלומי בפרט. היום הוא יום חשוב מאוד לישוב שלנו. תודה לכל מי שתמך וסייע להבשלת המהלך".