רשת הפארמים Be, מקבוצת שופרסל, תחל לראשונה למכור בסניפיה קנאביס רפואי. לממון ול-ynet נודע כי בתוך כמה שבועות תמכור הרשת קנאביס בשמונה סניפים, חלקם כאלה הפועלים במתחמים של בתי חולים: איכילוב בתל אביב, שערי צדק בירושלים, קניון ערים בכפר סבא, עזריאלי בחיפה ובקריית אתא, סירקין פתח תקווה, צומת אלונים ורחובות מזרח. התוכנית היא למכור בהמשך ב-20 סניפים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
הרשת קיבלה אישורים עקרוניים מהיחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) והמשטרה למכור אותו בבתי המרקחת באותם הסניפים. ההערכה היא שבתוך שלושה-ארבעה שבועות תחתום הרשת על הסכמים עם יצרניות הקאנביס. הרשת מקיימת מו"מ עם שמונה יצרניות נבחרות, שמהן ייבחרו שלוש.
1 צפייה בגלריה
קנאביס רפואי
קנאביס רפואי
קנאביס רפואי
(צילום:shutterstock)
המתחרה סופר-פארם כבר החלה למכור קנאביס רפואי לפני שנה בכ-30 סניפים. שופרסל העדיפה לחכות עד שהשוק יבשיל ותובטח סחורה איכותית וזמינה למטופלים. השוק הזה מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה.

העסק הופך למשתלם

אורי וטרמן, מנכ"ל Be, אמר לממון ול-ynet כי "עד כה המכירה לא הייתה כדאית בגלל הרגולציה הכבדה. עכשיו, עם הספקים הנכונים, אנו מאמינים כי הפעילות תהיה רווחית".
כדי לקבל אישורי מכירה הייתה צריכה הרשת לעבור אישור פרטני של כל אחד מבתי המרקחת. בנוסף, היא הייתה צריכה להעביר את הרוקחים קורס הכשרה בנושא ולצייד את בתי המרקחת בכספות מיוחדות. הרגולטור קבע לקנאביס מחיר מרבי ולכן, למרות התחרות הגוברת, קשה לצפות שתהיה שונות גדולה במחיר למטופל.
וטרמן: "אנחנו מתכוונים להיות שחקן של שירות שמחזיק מלאי שוטף ומוצרים איכותיים. המטרה שלנו היא לבחור את הזנים האיכותיים ולמכור במחיר הוגן".
בקרוב תפתח הרשת את סניף הדגל שלה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, שיחל עם פתיחתו תהליך של כמה חודשים כדי לקבל אישור מהיק"ר למכור קנאביס. בהמשך מתוכננים משלוחי קנאביס עד הבית.
בשלב זה הרשת שולחת תרופות מרשם רק למבוטחי קופת חולים לאומית באמצעות אתר האונליין "בלה", ששופרסל רכשה את השליטה בו. וטרמן ציין כי עד סוף השנה המטרה היא לספק תרופות מרשם עד הבית למבוטחי כל קופות החולים. Be מפעילה כיום 82 סניפים, ומאז שנרכשה מהמשביר לצרכן היא במגמת התרחבות בתחרות מול סופר־פארם.