קרן הפרייבט אקוויטי האמריקנית פרנסיסקו פרטנרס רוכשת את MyHeritage הישראלית. החברות לא פרסמו את שווי הרכישה אך על פי ההערכות מדובר בכ-600 מיליון דולר. ייתכן ומחיר העסקה אף יעלה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בשיחה עם כלכליסט אמר גלעד יפת, כי הגיע הזמן לאקזיט אחרי 17 שנה. "קשה להיות סטארט-אפ מבטיח אחרי 17 שנה ובין האפשרויות על הפרק האופציה של פרנסיסקו הכי התאימה לי. הם הגורם שהכי רוצה להביא את החברה לאקזיט ובא בלי לשנות סדרי עולם. במקום להימכר למתחרה, יש לנו מגעים ארוכים עם הרוכשת ובסוף התחתנו. אני הולך להמשיך עם החברה ואמשיך לאקזיט הבא יחד איתם עם ההנהלה שלי והעובדים שלי. הכל עסקים כרגיל אנחנו בדרך לאקזיט הבא. יש אצלנו התלהבות רבה ואנרגיות חדשות".
1 צפייה בגלריה
גלעד יפת
גלעד יפת
המנכ"ל גלעד יפת
(צילום: MyHeritage)
מאז הקמתה בשנת 2003 נחשבה MyHeritage לחברה המציעה גישה חדשנית לגילוי ההיסטוריה המשפחתית, והפכה את תחום השורשים המשפחתיים לקל ונגיש יותר למיליוני משתמשים ברחבי העולם. הפלטפורמה שמפעילה MyHeritage משמשת כיום 62 מיליון משתמשים בעולם וזמינה ב-42 שפות, מה שמעיד על הפעילות הענפה שלה בעולם ובסיס משתמשים מגוון. מיליוני המשתמשים בפלטפורמה יצרו כבר למעלה מ-58 מיליון עצי משפחה.
לאורך השנים השקיעה MyHeritage רבות בפיתוח טכנולוגיות שנועדו לסייע למשתמשים לגלות תגליות חדשות במחקר ההיסטוריה המשפחתית שלהם. החברה צברה מאגר מידע נרחב של 13 מיליארד רשומות היסטוריות, הכולל גם אוספים בלעדיים ממדינות רבות. התכונות הרבות של הפלטפורמה כוללות גם כלים לצביעה ושיפור תמונות היסטוריות באמצעות טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית.
מאז הקמתה גייסה מיי הריטג' 49 מיליון דולר בחמישה סבבי מימון, האחרון שבהם בשנת 2012, ולאחריו הפכה החברה לרווחית. בין המשקיעים בחברה נכללו המשקיעים הפרטיים יובל רכבי ואביב רייז, שהשקיעו בחברה בשנת 2005 והמשיכו לתמוך בה מאז. בנוסף השקיעו בחברה גם קרנות הון הסיכון Accel, Index Ventures ו- Bessemer Venture Partners. בעזרת ההשקעה והתמיכה שלהן האיצה החברה את צמיחתה והשלימה 11 רכישות אסטרטגיות לאורך השנים.
חלק מהמשקיעים הנוכחיים של החברה ישקיעו מחדש בחברה לצד פרנסיסקו פרטנרס, ביניהם HP Beteiligungs GmbH, יובל רכבי, מנכ"ל ומייסד החברה גלעד יפת, והמשקיע העצמאי גיגי לוי.
בנוסף לפעילותה העסקית, מיי הריטג' מחפשת הזדמנויות להשתמש בכלים ובשירותים שלה כדי לייצר השפעה חיובית עמוקה על העולם. יוזמות הפרו-בונו שלה כוללות את DNA Quest, מיזם המסייע למאומצים להתאחד עם משפחותיהם הביולוגיות על ידי תרומה של אלפי בדיקות DNA, ו-Tribal Quest, יוזמה המסייעת לתעד את ההיסטוריה המשפחתית והמורשת התרבותית של שבטים ברחבי העולם הנמצאים בסכנת הכחדה. בנוסף, עם הופעת נגיף הקורונה הקימה MyHeritage מעבדת בדיקות קורונה בישראל במטרה להציל חיים ולעזור לישראל להילחם במגפה.
"כשהקמתי את החברה בביתי לפני 18 שנה, היה לי חזון ברור שהניע אותי, וממשיך להניע אותי גם היום, לאפשר גילוי של ההיסטוריה המשפחתית באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, ולחשוף לאנשים את הכיף שטמון בגנאלוגיה - התחום האנושי שמלכד אנשים ומשפחות", אמר יפת. "בעזרת צוות מעולה ומסור, שנים של עבודה קשה ועם חדשנות טכנולוגית מתמדת, יצרנו דרכים חדשות ומרתקות עבור אנשים ללמוד על מוצאם. אנחנו רואים בפרנסיסקו פרטנרס שותף אמיתי למסע שלנו קדימה".
"על ידי מינוף המומחיות התפעולית שלנו, משאבי השוק והקשרים החזקים שלנו בתעשייה, אנו מאמינים שפרנסיסקו פרטנרס יכולה לסייע מאוד ל- MyHeritage להאיץ את חזונה לצמיחה", אמר ערן גורב, שותף מנהל בכיר בפרנסיסקו פרטנרס ומנהל פעילות הקרן בישראל, שיצטרף לדירקטוריון MyHeritage עם סגירת העסקה. "אנחנו מצפים לשותפות עם גלעד וכל צוות MyHeritage כדי לסייע בהרחבת שוק היעד לחברה".