מנכ"לית הסוכנות היהודית אמירה אהרונוביץ הודיעה על מינויו של העיתונאי ירון דקל לנציג הסוכנות היהודית בקנדה. סיגל קנוטופסקי, פעילה חברתית בכירה יוצאת אתיופיה, מונתה לנציגת הסוכנות היהודית בצפון מזרח ארה"ב.
שני הנציגים יהיו אחראים על כלל הפעילות של הסוכנות היהודית והשליחים של הארגון באזור בו הם מוצבים. בין השאר הם יובילו את מאמצי הסוכנות היהודית להעמקת הקשר האסטרטגי בין ישראל לבין הקהילות היהודיות ולקידום העלייה לישראל, לצד העמקת הקשר עם התורמים באזורים אלה. שניהם ייצאו לשליחות באוגוסט.
1 צפייה בגלריה
ירון דקל
ירון דקל
ירון דקל
(צילום: אביב חופי )
דקל, שיישב בטורונטו, מגיש את תוכנית הטלוויזיה "השבוע" בכאן 11 ואת תוכנית הרדיו "דקל לוינסון" בכאן ב'. הוא בעל קריירה עיתונאית ענפה ושימש כפרשן וככתב בכלי תקשורת מובילים בישראל. עד לא מכבר כיהן כמפקד גלי צה"ל. דקל היה בעברו שליח של רשות השידור בוושינגטון במשך 5 שנים.
קנוטופסקי, שתשב בפילדלפיה, שימשה סמנכ"ל פיתוח משאבים בארגון מעוז וקודם לכן כמנכ"לית ארגון "עולים ביחד", העוסק בשינוי תפיסות בחברה הישראלית ביחס לעולי אתיופיה.
לדבריה, "זו סגירת מעגל מרגשת עבורי. כמי שצעדה ברגליה לפני כמעט 40 שנה כדי לממש את החלום הציוני ולעלות מאתיופיה לישראל, אני חשה זכות גדולה לצאת עתה להמשכו של המסע ולייצג את ישראל בקהילות היהודיות בתפוצות".