"מתוקה" - המאפיה, רשת החנויות ובתי הקפה, נמכרת לאחר 24 שנים על ידי מייסדיה, מירי ושוקי ארזי, לעדי כהן, לשעבר מנכ"ל טיב טעם. סכום העסקה לא נמסר, אך לאחרונה פורסם כי רשת מתחרה דומה, "מאפיית לחמים" של אורי שפט, תימכר תמורת כ-40 מיליון שקל לרשת לנדוור.
בזמנו, מתוקה הביאה חדשנות של קונדיטוריה מודרנית ומגשי האירוח המסוגננים שלה לאירועים במסגרת מחלקת הקייטרינג. כיום, בבעלותה מפעל בחולון ורשת של שש חנויות ובתי קפה בתל אביב ובסביבתה, חלקן בזכיינות. הבעלים החדשים מתכוונים לפתח את הרשת ולפתוח עוד סניפים.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
1 צפייה בגלריה
מתוקה, עדי כהן
מתוקה, עדי כהן
מתוקה, עדי כהן
(צילומים: מירי ארזי, אסף לב)
בני הזוג מירי ושוקי ארזי הכירו כסטודנטים שמלצרו בקפה "סוזאנה" בנווה צדק, והחליטו להקים ב-1998 עסק עצמאי בכניסה לסוזן דלל, שנקרא על שם אמא של מירי, כשאת העוגות אפתה בתחילה אחותה, שפית קונדיטורית. מירי, שלמדה קדרות וקרמיקה, העידה בעבר שהגיעה עם ידע בלישה והשתלבה במהרה באפיה. בהמשך כיכבה בתוכנית הטלוויזיה "פשוט לאפות".
הסניף הגדול הראשון של מתוקה היה ליד הסינמטק בת"א, והדרישה לכיבוד מלקוחות עסקיים הביאה לפיתוח מגשי האירוח והכיבוד, מתוקים ומלוחים. כיום עסקי הקייטרינג של החברה תופסים נתח משמעותי מהפעילות, כולל מחלקה של יועצות אירוח והפקת אירועים. לצד מכירת עוגות, עוגיות, מאפים מלוחים וכו' לציבור, מתוקה גם מפעילה מחלקת לוגיסטיקה ומשלוחים משלה, שמגיעה כמעט לכל הארץ.
עדי כהן פרש לפני שלוש שנים מניהול טיב טעם לאחר חילוקי דעות עם חתנו לשעבר, חגי שלום, בעל השליטה. כהן המשיך לגלות עניין בתחום המזון ופורסם שניהל בעבר מו"מ שלא צלח לרכוש את מעדני מיקי, חברת הסלטים שנקלעה לקשיים. בהכשרתו הוא מהנדס אווירונאוטיקה מהטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים. מאז פרישתו מטיב טעם הצטרף כשותף לחברת " אוויאיישן פאוור", שמתמחה במסחר וליסינג של מנועי סילון למטוסי מטען של חברות קרגו בעיקר.