נאמני רשת המלונות אוליב רימונים הגישו היום (חמישי) דוח לבית משפט במסגרתו הם טוענים כי יש תוחלת בהמשך הפעלת שלושה ממלונות הרשת. מדובר בבית המלון שני ירושלים, בית המלון אקוודוקט רגבה ובית המלון מעלה גלבוע. זאת, תוך שימור פעילותם כ'עסק חי' ותוך שימור עשרות מקומות עבודה. מנגד, הנאמנים ציינו בפני בית משפט כי יש להשתחרר מהפעלת שלושה בתי מלון אחרים: מלון אוליב White House תל-אביב, מלון גורדון תל-אביב ומלון מדיסון נהריה, תוך ניסיון למכור את פעילותם של אוליב White House וגורדון כעסק חי. בשיאה הפעילה הרשת 18 מלונות. בית המשפט הוציא צו עיכוב הליכים משפטיים לבקשת החברות, וקבע דיון לשבוע הבא.
הנאמנים, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון ועו"ד רון חכים ממשרד אטיאס, גראור, וישינצקי, ענבר, חכים ושות', מציינים במסגרת הדוח שהגישו לשופטת בטינה טאובר מבית משפט המחוזי בחיפה כי "מידותיה של תוכנית ההפעלה אשר גובשה על ידי הנאמנים, בשלב זה עד ל-31 בדצמבר 2023, הותאמו למצב החירום, אשר לצערנו שורר כיום במדינה, ובהינתן כי כלל פעילות מלונות הרשת נסמכת על התקשרויות עם המדינה לאכלוס שירותי אירוח, כלכלה ומזון בסיסיים מפוני קווי העימות ו/או כוחות הביטחון ו/או כל צוותים רפואיים ו/או אחרים תוך שהמדינה היא הגורם - היחיד והבלעדי - המממן את פעילות המלונות ואין, בשלב זה, כל פעילות פרטית ו/או עסקית ו/או אחרת בנוסף למתואר".
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
1 צפייה בגלריה
מלון גורדון תל אביב
מלון גורדון תל אביב
גורדון ת"א. הנאמנים רוצים למכור את פעילותו
(צילום: אביגיל עוזי)
הנאמנים מדגישים כי ככל שההתקשרות עם המדינה תופסק ו/או ככל והכספים בגין ההתקשרות עם המדינה לא ישולמו בזמנים קצובים וקצרים, תהיה לכך השפעה מהותית על תכנית ההפעלה, לרבות אפשרות לפיה לא יוכלו הנאמנים להמשיך בתכנית ההפעלה, אשר תהפוך לתכנית גרעונית באופן מובהק.
כלומר, "ללא תשלום ודאי של הכספים המגיעים מהמדינה מהפעלת בתי המלון, תהפוך ההפעלה להפעלה גרעונית באופן ודאי, ועל כן יש חשיבות עילאית לקבלת התשלומים מהמדינה במועדם".
בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא בחודש שעבר צו הקפאת הליכים לחברות "פורת ניהול מלונות" ו"פורת מלונות 2022", אשר מנהלות ומפעילות את רשת אוליב רימונים. בכך נעתרה השופטת לבקשת הרשת המיוצגת על ידי עוה"ד שי מילוא ויניב אינסל.
כמו כן, השופטת בטינה טאובר מינתה שני נאמנים לחברות המנהלות את הרשת והורתה לנאמנים, עוה"ד ארז חבר ורון חכים, לנהל אותה. לרשת חובות של כ-35 מיליון שקל. עו"ד אופיר רונן, בא כוח 140 מעובדי האשכול טען לאחרונה כי לרשת חוב של כ-5 מיליון שקל כלפי העובדים.
עו"ד ארז חבר עו"ד ארז חבר צילום: איל טואג
עו"ד רון חכים עו"ד רון חכים צילום: אורן שליו
הנאמנים ציינו היום בדוח הראשוני שהגישו לבית משפט כי כחלק מהמצב בו נמצאה הרשת, הנאמנים נדרשו באופן בהול למנוע פריצות ועבירות רכוש במלונות אלו בימים הראשונים לאחר מינויים. כן, נדרשו "להחיות" את פעילות המלונות, אל מול כלל הספקים של כל אחד ממלונות הרשת, על מנת לאפשר אכלוס של מפוני קווי עימות וכוחות הביטחון בבתי המלון השונים של הרשת, תוך בדיקה דקדקנית שהפעלתם ואכלוסם בהתאם להסכמים עם המדינה לא יהיה גרעוני.
הנאמנים ציינו כי היות ובקרב עובדי ההנהלה הבכירה התגלה קושי ממשי בהחזרת החברה לתפעול מיידי, נעזרו הנאמנים בהפעלה ראשונית זו, בשירותי חברת KCR המתמחה בהבראת חברות.