מחר (יום שלישי) יהיה המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת רשת מוצרי הטבע "אניס" שנקלעה לקשיים ולחובות של כ-23 מיליון שקל ובחודש שעבר מונתה לה נאמנת. בדו"ח ראשוני שהגישה היום (שני) הנאמנת, עו"ד דורית לוי טילר, לבית המשפט המחוזי בירושלים, ציינה כי "פנו לנאמנת גורמים שונים שהביעו עניין ברכישת פעילות החברה - כולה או חלק מהסניפים. "חלק מן המתעניינים הינם גורמים משמעותיים בתחום פעילות החברה או בתחומים משיקים", ציינה הנאמנת בדו"ח. על פי הערכה, בין המתעניינות גם רשת ניצת הדובדבן.
עוד ציינה הנאמנת בדו"ח הראשוני כי "לתוצאות פעולות הנאמנת למכר פעילות החברה כ'עסק חי' השפעה משמעותית על סיכויי שיקומם של עסקי החברה והנאמנת נושאת עיניה לקבלת הצעות בסכומים שיאפשרו פירעון חלק ניכר מחובות החברה, העסקת חלק ניכר מעובדיה, ולמעשה - שיקום מיטבי של עסקי החברה".
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
1 צפייה בגלריה
רשת חנויות טבע אניס
רשת חנויות טבע אניס
רשת חנויות טבע אניס
רשת אניס הינה רשת לממכר מזון אורגני, תוספי תזונה, מוצרים אקולוגיים ומוצרי טבע. בסמוך לכניסתה להליכי חדלות הפירעון הרשת הפעילה כ-30 סניפים בפריסה ארצית וכן 4 סניפים נוספים במודל של זכיינות וכן העסיקה כ-140 עובדים בסניפים וכן במרכז לוגיסטי ובמטה הנהלת החברה, בקריית ענבים.
ב-8 באוגוסט הורה בית המשפט על מתן צו פתיחת הליכים בעניינה של הרשת ועל מינויה של עו"ד דורית לוי טילר כנאמנת לחברה. במסגרת הצו, הורה בית המשפט, בין היתר, על הפעלה זמנית של החברה באמצעות הנאמנת, למשך תקופה של 60 ימים.
במסגרת הדו"ח מציינת הנאמנת כי לאחר קיום בדיקות ראשוניות, מצאה הנאמנת כי סניפי הרשת ריקים מסחורה - מה שהשפיע על תנועת הקונים בסניפים וגרם לירידה משמעותית בפדיונות הרשת. לפיכך, הנאמנת יצרה קשר עם עשרות ספקי הרשת וניהלה עמם מגעים לחידוש האספקה לסניפים והכל בהתאם לתקציב הדוק ותכנית שהכינה לשם כך, בסיוע רו"ח גלעד ויצמן.
"הנאמנת פעלה להזמנת סחורות מספקי הרשת לצורך חידוש מלאי המוצרים בסניפים ומכירתם ללקוחות הרשת. הנאמנת ממשיכה להפעיל את עסקי החברה בכדי לייצב את רמת המכירות ולשפרה, על מנת לאפשר מכירת הרשת כ'עסק חי', בניסיון למקסם את התמורה שתתקבל ממכירת פעילות החברה והן על מנת לשמר את המותג 'אניס' באמצעות גורם שימשיך להפעיל את עסקי הרשת", נכתב בדו"ח.
רשת "אניס" בשביל הטבע מוצרי בריאות, מהמוכרות בישראל בשיווק ומכירה של מוצרי בריאות וטבע, פנתה בחודש שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה למנות לה נאמן וכן בקשה להורות על מתן צו פתיחת הליכים והפעלה של הרשת. זאת לאחר שהרשת נקלעה לחובות של כ-22.9 מיליון שקל, מתוכם חוב של כ-14 מיליון שקל לספקים ולנתוני שירותים, סך של כ-6.4 מיליון שקל לבנקים ועוד. הרשת, באמצעות עוה"ד עידן מילר, מיכאל דובין ולירון דהן ממשרד ברנע ג'פה לנדה ושות', ביקשה גם להורות על הקפאת הליכים זמנית בעניינו של הבעלים, הערב לחובותיה, אילן מוסרי.
הרשת טענה במסגרת הבקשה שהגישה בתחילת אוגוסט כי "מגמת התרחבות סניפים שבה נקטה הרשת בשנים האחרונות ועליית שיעורי הריבית במשק בחודשים האחרונים הביאו בימים אלה את הרשת למצוקה תזרימית קשה".
הבקשה הוגשה על ידי חברת "בשביל הטבע מוצרי בריאות" המפעילה את הרשת. הרשת הוקמה בשנת 1995 כחברה פרטית. עוד נטען כי כחלק מהליך ההבראה הבעלים הערב הזרים במהלך השנתיים האחרונות, מתוך מקורותיו ומקורות בני משפחתו סכומים משמעותיים בהיקף של כ-1.6 מיליון שקל וקיצץ באופן חד את משכורתו (כ-66%).