צפו: הונאה ברמי לוי
(צילום: דוברות המשטרה)

50 כתבי אישום הוגשו בימים האחרונים נגד קופאיות ושותפים נוספים בפרשת ההונאה שהתגלתה בסניף רמי לוי בזכרון יעקב. לפי הנטען, במהלך עבודתם הנאשמים גנבו בחודשים האחרונים מהסופר מוצרים ומזומנים בהיקף של כחצי מיליון שקל, באופן שיטתי ובמאות עסקאות.
המשטרה פתחה בחקירה בחודש ינואר השנה, עם קבלת דיווח מצוות הביטחון של סניף "רמי לוי" במתחם מול זכרון בעיר אודות חשד לביצוע גניבות ע"י קופאיות ושותפיהן בסניף. חוקרי המשטרה בתחנה המקומית ביצעו פעולות חקירה גלויות וסמויות וחשפו את שיטת הפעולה של הקופאיות, שלפי החשד היו מעבירות את הקופה למצב בו היא משמיעה צליל סריקה של רכישה, אך בפועל לא מתבצע חיוב.
1 צפייה בגלריה
סניף רמי לוי
סניף רמי לוי
סניף רמי לוי
(צילום: נחום סגל)
מהחקירה עלה עוד כי דפוס הפעולה היה שחברת הקבוצה אשר שימשה באותה עת כקופאית, העבירה את הקופה הרושמת למצב שאילתה, כך שיישמע צליל עם סריקת מוצר בקורא הברקוד, אך כאמור בפועל כלל לא מתבצע חיוב.
לפי החשד, יתר חברות הקבוצה הנוספות או שותפים נוספים העמיסו עגלות במוצרים וכך העבירו את מרביתם בקופה ללא חיוב, כך יצא ששילמו סכום נמוך יותר משווי המוצרים עמם יצאו מהחנות או לא שילמו כלל.
החוקרים תיעדו כ-70 אירועים כאלו במהלך שבועיים, הם איתרו את הקופאיות ועצרו אותן לחקירה שבסיומה נכלאו ומאז מעצרן הוארך מעת לעת, עד אשר שוחררו ע"י בית המשפט בתנאים מגבילים.
עם סיום החקירה בחודש מאי 2024 הצליחה המשטרה לגבש תשתית ראייתית נגד החשודות ושותפיהן בסיומה הגישה המשטרה יותר מ-50 כתבי אישום נגד החשודות והחשודים הנוספים תושבי ג'סר א זרקא ופוריידיס.
מהמשטרה נמסר כי "הקבוצה פעלה באופן שיטתי ובשיטת ביצוע דומה הכוללת תכנון מקדים, תוך חלוקת תפקידים ברורה".
"אין מדובר ב'סחיבה' אקראית אלא במשהו שמלמד יותר על שיטה, תכנון ומודעות", ציין בין השאר השופט יניב הלר.