הפרסומאי ויועץ התקשורת ראובן אדלר, נפטר הלילה (שלישי) בגיל 78 בביתו שבתל אביב.
1 צפייה בגלריה
ראובן אדלר
ראובן אדלר
ראובן אדלר
(צילום: גלעד קוולרציק)
אדלר, אחד מבעלי משרד הפרסום "אדלר חומסקי ורשבסקי GREY ושות'" שהוקם ב-1996, היה אחד מחברי "פורום החווה" של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ונחשב לאחד האנשים המקורבים אליו יחד עם איל ארד וליאור חורב. הוא עסק ביעוץ תקשורתי ואסטרטגי בתחום העסקי והפוליטי, ב-2010 מכר את מניותיו לשותפיו במשרד ונפרד מעולם הפרסום בהליך מדורג. אדלר הותיר אחריו שלוש בנות (מיקה, דניאל, ירדן) ואת אשתו רונית.
הוא נחקר בשנת 2004 בפרשת סיריל קרן, שבה עלה חשד כי המיליונר הדרום-אפריקני העביר 1.5 מיליון דולר לחשבונו של גלעד שרון, כדי לכסות תרומה לא חוקית שקיבל אריאל שרון בפריימריז של הליכוד ב-2001.
בבחירות 2015 היה אדלר האסטרטג הראשי של המחנה הציוני. ובבחירות 2009 ניהל את הקמפיין של ציפי לבני ומפלגת קדימה. בבחירות 2001 ו-2003 הריץ את אריאל שרון, וב-2006 את אהוד אולמרט.
ב-1976 נפגשו לראשונה ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון ז"ל, והפרסומאי ראובן אדלר ז"ל. את החיבור ביניהם יזם ויצר העיתונאי והמשפטן, נתן ברון ז"ל, לקראת הבחירות לכנסת התשיעית, שהתקיימו ב-1977. אדלר קיבל על עצמו את תפקיד מנהל הקריאטיב של קמפיין תנועת שלומציון, שהקים אז שרון. מהרגע שהם נפגשו, נהגו לספר מקרובי שניהם, הם לא נפרדו. "זה נכון", אומר גלעד שרון, בנו הצעיר של שרון. "הקשר בין אבא שלי לראובן היה יומיומי, מקצועי וחברי כאחד. משנת 1976 ראובן לא עזב את אבא, בתקופות הטובות וגם בתקופות הפחות טובות והיותר קשות שלו. הוא עשה עבודה נפלאה עם אבא שלי, והיה בעצם בן משפחה".
"ראובן היה גאון", מאפיין אותו שרון. "הוא עבד אינטואיטיבית, תמיד הרגיש נכון את הדברים, ועבד על בסיס התחושות שלו. היתה לו יכולת לחוש את דעת הקהל, לקבל מסרים מורכבים ולתמצת אותם לכדי נקודה אחת חשובה, כזאת שתבהיר לכולם מה באמת חשוב.
"ראובן היה פרסומאי, לא קוסם, וככה הוא עבד. הוא לא יכול היה לקחת משהו ולהפוך אותו למשהו אחר, אבל הוא כן יכול היה וידע להבליט או לעמעם נקודות חשובות, את זה הוא עשה מצוין. זאת לא חוכמה לעבוד עם "יסמנים", וראובן לא פחד מאף אחד. הוא תמיד אמר את מה שיש לו להגיד בפנים. זה היה חלק מהעבודה הטובה שעשה, והניצחונות אליהם הוביל. ראובן בשבילי היה חבר ובן משפחה. שוחחנו כמעט כל יום, גם השבוע. מאד אהבתי אותו. הוא יחסר לי מאד".
אייל חומסקי מסר: "יום עצוב מאוד למשפחת אדלר חומסקי, ראובן אדלר, האיש, החבר והשותף לדרך שאיתו הקמתי את המפעל המשפחתי שלנו נפטר הלילה. אין מילים שיוכלו לתאר כמה אדלר היה איש גדול - הכי גדול בעולם. עצוב מאוד, נשבר הלב. אדלר, מבטיחים שנמשיך בדיוק כמו שלימדת אותנו - להיות ווינרים אנושיים".