לקראת מצעד הגאווה השבוע, תושק "מגילת הגאהבה" שבמסגרתה נוסחו העקרונות הלהט"ביים המרכזיים הקוראים לחופש, שוויון וחירות הפרט.
את עקרונות המגילה ניסחו במרכז הגאה של עיריית תל אביב יפו ביוזמת חברת דורקס, והיא תוצג במלואה במסיבת הגאווה המרכזית ביום שישי בפארק גני יהושוע, יום לאחר המצעד שיעבור ברחובות העיר.
על המגילה יוכלו באי המצעד כולם לחתום ולקחת חלק באמירה החברתית החשובה.
בין העקרונות במגילה:
זכות הבחירה להיות גאים בעצמנו, נטועה בצורך האנושי היסודי להשכין שלום בתוכנו, ובכמיהה כי אחרים יקבלו, יכבדו, ויאהבו אותנו כפי שאנחנו.
במדינה דמוקרטית וליברלית יחיה כל אדם את חייו בגאווה בזקיפות קומה בביטחון מלא ושיוויון גורף להגשמת מכלול מאווייו, צרכיו, כישוריו וחלומותיו.
ישראל היא הבית של כולם/ן וכולנו צריכים להרגיש בה בבית.
סמנכ"לית שיווק חברת רקיט, בעלת המותג דורקס, נעמה רכטמן: "אין ספק שמצעד הגאווה הוא קודם כל אמירה חברתית חשובה. השנה בחרנו בדורקס לקדם יוזמה ייחודית וחשובה שמגדירה את עקרונות החופש, השוויון וחירות הפרט. הסלוגן שמלווה אותנו הוא My Pride, My Way והוא מדגיש את עקרונות אלו. מקווים שמגילת הגאהבה תסמן עבור החברה כולה בישראל את הערכים המובילים כל אחד ואחת בחייו וחברי קהילת הלהט"ב יחיו בכבוד, בחופש ובשיוויון".
מנהל המרכז הגאה של עיריית תל אביב יפו, רובי מגן: "שמחנו לקחת חלק ביוזמה של חברת דורקס ולשים על מסמך אחד את עקרונות הגאהבה. לצערנו במציאות היום לא כל העקרונות שכתבנו מיושמים בחברה הישראלית ולצערנו אף בעולם. אירועי הגאווה של תל אביב הם התזכורת שלנו לכולם, שלא נתפשר על זכויותינו. על הזכות לחיות במדינה בכבוד, בשיוויון ובביטחון. מזמין את כל באי המצעד לחתום על המגילה, ולחגוג את הדרך שעשינו ב-25 שנים האחרונות שחלפו מאז מצעד הגאווה הראשון בעיר".