עוד מתחם קניות יחל בקרוב לפעול באילת - שבעת הכוכבים שבבעלות הכשרת הישוב. החברה דיווחה היום (ה') לבורסה כי קיבלה טופס אכלוס (טופס 4) למרכז החדש שיפעל במתכונת של מתחם פתוח בכניסה לעיר מול "פארק הטרמינל", שמוקם על שטחו של שדה התעופה הישן.
בין המותגים שיאכלסו את המקום: רשת Be, פוקס, בילבונג, ספידו, Locker Foot, בנק הפועלים, INTIMA, בנק יהב, שופרא, בי פרש, סולתם, אירוקה, ווישוז, ורדינון, אושי אושי וא.ל.מ.
1 צפייה בגלריה
אילת
אילת
אילת
(צילום: מוטי קמחי)
המתחם, שהושקעו בו 100 מיליון שקל, משתרע על שטח של 7,200 מ"ר וכולל משרדים. הוא ינוהל על ידי הכשרת הישוב בשליטת עופר נמרודי וצפוי להניב כ-20 מיליון שקל בשנה. המתחם צפוי להיפתח במהלך הרבעון השלישי של השנה.
המרכז הוקם בשנתיים האחרונות על שטח של כ-10 דונם ועד כה שיווקה הכשרת הישוב כ-76% משטחו. הנכס רשום בספרי החברה בשווי של כ-241 מיליון שקל.
במרכז המתחם תפעל רחבת קניות פתוחה שתכיל שדרת דוכנים. בצדו האחד של המתחם מוקמת שכונת מגורים ומצידו האחר פארק אטרקציות לכל המשפחה.
בהכשרת הישוב בונים על כוח הקנייה של הנופשים בעיר, שהפכו אותה בגלל הפטור ממע"מ לעיר הקניות של ישראל ולשיאנית מכירות הסלולר.
קבוצת עזריאלי שרצתה גם היא נתח בכוח הקנייה של העיר רכשה לפני שנתיים את קניון מול הים ומתכננת הרחבה משמעותית של שטחו כולל קומה נוספת. הקניונים "אייס מול" ו"מול הים" אחראים לשני שליש מהפדיונות באילת ואליהם מצטרפת קבוצת ביג עם מרכז הקניות הפתוח, שפודה יותר מסניפי ביג במרכז. בנוסף, בשנת 2027 צפוי להיפתח קניון לצד שדה רמון שיהיה המרכז המסחרי הגדול באילת בשטחו. גם מרכז "ביג אוטלט" מתוכנן על ידי קבוצת ביג בשותפות עם קבוצת פוקס.
למרות התקופה הקשה שעברה אילת (צניחה של עד 80% בפדיונות) בתחילת המלחמה, כשהעיר הכילה מפונים ללא תיירים, כל המיזמים ממשיכים להיבנות כמתוכנן מתוך תקווה שאילת תחזור לימי השיא שלה עם פדיון למטר הגבוה בישראל (בימים אלה חנכה רשת דינמיקה את החנות השביעית שלה באילת, אלו יוגה ולולו למון אמורים להיכנס לקניון מול הים וקבוצת פוקס פתחה חנות שלישית של נייקי באייס מול).