איש העסקים קובי טריביטש, מייסד רשת טיב טעם, הוכרז לאחרונה על פשיטת רגל. זאת לאחר שלנוכח משבר הקורונה לא עלה בידו לגבש הסדר נושים לנושיו. כך נודע ל-ynet. יודגש כי טריביטש היה בעבר בעל השליטה ברשת טיב טעם וכיום הרשת מצויה בבעלות שונה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בתצהיר שהגיש לאחרונה לבית משפט המחוזי כתב טריביטש כי "בעיקר לאור השלכות נגיף הקורונה על כלכלת ישראל והעולם והיעדר אפשרות להשיג מקורות כספיים להסדר נושים, על אחת כמה וכמה עם מצב נשייה של חובות מנופחים ובלתי סבירים, אני נאלץ להרים ידיים ולהסכים למתן צו להכרזתי כפושט רגל".
1 צפייה בגלריה
קובי טריביטש, מייסד טיב טעם
קובי טריביטש, מייסד טיב טעם
קובי טריביטש, מייסד טיב טעם
(צילום: אביגיל עוזי)
השופט חגי ברנר קבע בינואר האחרון כי "החייב מוכרז בזאת פושט רגל" ומינה את עו"ד אופיר פדר כנאמן לנכסיו. האחרון עדכן לאחרונה את בית המשפט כי כנגד טריביטש הוגשו 26 תביעות חוב בסך כולל של כ-42 מיליון שקל, אולם הנאמן אישר 20 תביעות חוב על סך כ-24 מיליון שקל.
הכרזתו של טריביטש כפושט רגל הגיעה לאחר שהודיע לבית משפט, באמצעות עוה"ד איתן ארז ויואב רז, כי לא הצליח לגבש הסדר נושים. בתצהיר לבית משפט כתב קובי כי "בינואר 2019 הסתמכתי על סיועם של צדדים שלישיים לצורך גיבוש הסדר נושים, אולם לנוכח השפעת נגיף הקורונה על המשק הישראלי בשנת 2020, אין ביכולתם של אותם צדדיים לסייע לי בגיבוש הסדר נושים ובהעדר מקור כספי בידי, אין ביכולתי לגבש הסדר נושים כפי שסברתי בתחילה. ברור שלאור המצב הכלכלי הקשה אשר נכפה על המשק הישראלי, לא ניתן לגבש הסדר נושים בוודאי לא בסכומים אסטרונומיים כגון אלו".
עוד נודע כי לפני חודש הגיש טריביטש בקשה לבית המשפט להקטין זמנית לתקופה של שלושה חודשים, מינואר עד מרץ 2021, את התשלומים שעליו להפקיד לקופת הנושים לסך של 1,500 שקל בחודש "וזאת עקב משבר הקורונה והקטנת הכנסות התא המשפחתי".
טריביטש הגיש בשנת 2018 בקשה למתן צו כינוס נכסים ובית המשפט נעתר לבקשתו. ביוני 2018 הורה בית המשפט על הפחתת צו התשלומים זמנית לחודשיים בלבד ל-4,200 שקל לחודש ובהמשך, לנוכח משבר הקורונה הכלכלי, הפחית בית משפט את הסכום ל-3,000 שקל לחודש.
טריביטש ציין בחודש שעבר במסגרת בקשתו להפחית את הסכום שעליו לשלם ל-1,500 שקל בחודש כי "המשק מצוי בתקופה מאתגרת לאור מגפת הקורונה, אולם חרף כך החייב עושה כול שביכולתו למצוא מקור פרנסה. כעת, בחודש פברואר 2021, מתחיל החייב עבודה חדשה בחברת שף כל".
מהבקשה עולה כי קובי החליף במהלך שנת 2020 שלושה מקומות עבודה ובדצמבר 2020 וינואר 2021 היה ללא מקור הכנסה, לאחר שבדצמבר 2020 פוטר מעבודתו בחברת כרמל מעדנים. יש לציין כי בא כוח הנאמן, עו"ד דן שטרנפלד, לא התנגד לבקשת הפחתת התשלומים בשל הנסיבות. בית משפט אישר הבקשה של טריביטש והפחית את צו התשלומים.
עו"ד איתן ארז, בא כח טריביטש, מסר בתגובה: "כולי תקווה שהנאמן ינקוט בהליכים משפטיים כלפי האחראים לקריסת שוק האוכל אלנבי-רוטשילד (אותו הקים קובי - ל.ד), בו הושקעו מעל 16 מיליון שקל שירדו לטימיון".