בנק ישראל זוכה בפרס בינלאומי

המגזין הבינלאומי Central Banking הודיע על בחירתו בבנק ישראל כזוכה בפרס הבינלאומי שמחלק המגזין אחת לשנה בתחום הטכנולוגיה הפיננסית והטכנולוגיה הרגולטורית. זאת בשל יוזמות הבנק בנושא שימוש וניתוח מידע כלכלי מהיר במהלך משבר הקורונה.
ההחלטה על זכיית הבנק בפרס התקבלה על ידי ועדה של חברי מערכת המגזין וחברי הוועדה המייעצת למגזין, שמורכבת מנגידי בנקים מרכזיים לשעבר מרחבי העולם. בין היתר צוין בנימוקים, כי לאור אופיו המתגלגל של המשבר, אינדיקטורים מהירים ייחודיים מאפשרים לבנק לזהות שינויי מגמה כלכליים בטווחי זמן קצרים במיוחד, ולכך חשיבות עצומה, שכן למהירות התגובה חשיבות מכרעת במזעור הפגיעה בכלכלה.
הבניין המיתולוגי של בנק ישראלהבניין המיתולוגי של בנק ישראל
הבניין המיתולוגי של בנק ישראל
(צילום: גיא אסייג)

מיליון וחצי דולר לאלי"ן

כמיליון וחצי דולר גויסו לבית החולים השיקומי אלי"ן בירושלים במסגרת טקס, שהתקיים בזום, בו הוזנק מסע גלגלי אהבה, לגיוס תרומות למען ילדי בית החולים. בטקס השתתפו מנכ"לית ביה"ח, ד"ר מורית בארי, מרק שרמן, יו"ר אגודת ידידי אלי"ן, צבי גינוסר, יו"ר הדירקטוריון, משה ליאון, ראש עיריית ירושלים, מאות רוכבים, תורמים, ידידי אלי"ן מארץ ומהעולם.
מסע הרכיבה היה אמור להתקיים בין התאריכים 25-29.10, אבל בשל מגבלות הקורונה המסע נדחה, ובעזרת מאות רוכבים ידידי אלי"ן הושק הקמפיין MyALYNRide#, המציע לרוכבים מתנדבים להשתתף באירוע גיוס התרומות ברכיבה יחידנית לצד רכיבה וירטואלית.
טקס פתיחת מסע "גלגלי אהבה"טקס פתיחת מסע "גלגלי אהבה"
טקס פתיחת מסע "גלגלי אהבה"
(צילום" יח"צ)

תרומת סלולרים לעלם

עובדי מפעל אקולוגיה לקהילה מוגנת, המעסיק אנשים עם מוגבלויות בפעילות של טיפול בפסולת אלקטרונית וחידוש מחשבים וסמארטפונים ישנים, תרמו לעמותת עלם עשרות מכשירי טלפון מתקדמים עם כלל הציוד הנלווה. זאת בעקבות חשיפתם לכתבה שפורסמה ב-ynet, בו סיפרה אחת הצעירות, המסתייעות בעמותה, כפעילה בקבוצת האקטיביסטיות של העמותה בירושלים, עלמות משנות עולמות, אחד הדברים הבסיסיים ביותר למי שחי או חיה ברחוב הוא טלפון נייד. התרומה מוערכת בעשרות אלפי שקלים.

מילה של עג'מי

"תמצאו יחס ידידותי וחם, אבל צריך להשקיע במערכות יחסים". זה מה שבחר לאמר איברהים עג'מי, ראש מובאדללה, קרן העושר של ממשלת אבו דאבי, באירוע המקוון שערך בנק הפועלים עם בכירים בעולם ההשקעות בהייטק של איחוד האמירויות, במטרה להבין את האפשרויות העומדות בפני הקהילה העסקית של שני הצדדים. רשמו לפניהם: אדיב ברוך, יו"ר מכון היצוא הישראלי, ובת שבע משה, ראש תחום פועלים הייטק.
בת שבע משה, ראש תחום פועלים היי-טקבת שבע משה, ראש תחום פועלים היי-טק
בת שבע משה, ראש תחום פועלים היי-טק
(צילום: אביב גוטליב)

שעשוע מסייע לעסקים קטנים

100 מיליון שקל. זה הסכום שמייעדים אמנון שעשוע, נשיא ומנכ"ל חברת מובילאיי, ורעייתו ענת, למיזם הבית לסולידריות חברתית, שנועד להעניק לעסקים קטנים שנפגעו ממשבר הקורונה מענקי צמיחה.
לצורך כך, הוקם מיזם WE-19, אותו ינהלו בתם, ענבר שעשוע בר-ניר ועדי אטון, שיעניק לכ-2,000 עסקים שנפתחו משנת 2019 מענקים בגובה של כ-50 אלף שקל לכל אחד, באמצעות מנגנון מבוסס אלגוריתם של בחירת עמיתים, שמאפשר לעסקים המשתתפים במיזם לבחור איזה עסק מתאים למענק הצמיחה, על בסיס סיפור העסק וצרכיו.
ענבר שעשוע ועדי אטוןענבר שעשוע ועדי אטון
ענבר שעשוע ועדי אטון
(צילום: גל לפידות)

הנשיא הפורש והסגן המתמודד

סגן נשיא בורסת היהלומים, בועז מולדבסקי, הודיע כי יתמודד לנשיאות בורסת היהלומים, לאחר שהנשיא הנוכחי, יורם דבש, הודיע על פרישתו בתום הקדנציה הנוכחית. הבחירות צפויות להתקיים בסיום 2020. מולדבסקי הוא מנכ”ל משותף בקבוצת מולדבסקי, העוסקת ביהלומים, נדל”ן וטכנולוגיה.
"ענף היהלומים ניצב היום מול אתגר קשה המאיים על פרנסתם של כלל חברי הבורסה. כמי שגדל בתוך הענף וכבר בגיל שמונה ימים עבר ברית מילה בטקס חגיגי במלטשת היהלומים הגדולה בישראל (אז) שהוקמה על ידי משפחתי, אני שם את הבורסה בראש סדר העדיפויות שלי, ומתכוון לעשות הכל כדי לשמור על מקומה כשחקנית מובילה בשוק היהלומים העולמי", אמר מולדבסקי.
יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הפורש ובועז מולדבסקי, סגן נשיא בורסת היהלומיםיורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הפורש ובועז מולדבסקי, סגן נשיא בורסת היהלומים
יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הפורש ובועז מולדבסקי, סגן נשיא בורסת היהלומים
(צילום: גיל לביא, יח"צ)

120 ק"ג גלידה לניצולי שואה

120 ק"ג גלידה של רשת גלידריות גולדה חולקו ל-120 ניצולי שואה בתל אביב-יפו, חולון ובת ים. זאת במסגרת מיזם משותף של גולדה, מותג הקטנועים החשמליים NIU מבית UME וארגון פתחון לב. את החלוקה ביצעו סמנכ"לי השיווק יאיר יונגר (של UME) ועדי ארז אביטל (של גולדה), ואלי כהן, מנכ"ל פתחון לב.
עדי ארז אביטל, אלי כהן ויאיר אונגרעדי ארז אביטל, אלי כהן ויאיר אונגר
עדי ארז אביטל, אלי כהן ויאיר יונגר
(צילום: יח"צ)

סאפ תורמת לקפלן

ענקית התוכנה SAP ישראל תרמה מכשיר הנשמה גליידוסקופ למרכז הרפואי קפלן בשווי עשרות אלפי שקלים, שמשמש כמכשיר מציל חיים. החיבור בין המרכז הרפואי לסאפ נעשה באמצעות עמותת ידידי קפלן, שמסייעת בגיוס תרומות ומשאבים.