כאלף קנסות מחולקים כל יום בשל עבירות הקשורות למאבק בנגיף הקורונה, בעיקר בגלל אי-עטיית מסכה - כך מדווחת היום (ג') רשות האכיפה והגבייה. מהנתונים עולה כי מספר הקנסות גדל מיום ליום. כמו כן, כ-24 אלף אנשים שנקנסו איחרו את המועד הקבוע לתשלום.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מנתוני הרשות עולה כי עד ל-7 בספטמבר 2020 חולקו לאזרחים 208,259 דו"חות קורונה, בסכום כולל של כ-107.3 מיליון שקל - כאמור, מדובר בממוצע של כאלף קנסות ביום. עד כה שולמו 48,040 קנסות, בסכום כולל של כ-19 מיליון שקל. סכום הקנס על אי-עטיית מסכה הוא 500 שקל.
1 צפייה בגלריה
מבצע אכיפת הנחיות הקורונה של משטרת ישראל בירושלים
מבצע אכיפת הנחיות הקורונה של משטרת ישראל בירושלים
מבצע אכיפת הנחיות הקורונה של משטרת ישראל בירושלים
(צילום: אלכס גמבורג )
המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה גובה את קנסות הקורונה, שמטילה המשטרה, בשל אי שמירה על תקנות הקורונה. לדברי מנהל המרכז, דורון תשתית, "מהנתונים עולה כי 24,704 אזרחים איחרו את המועד הקובע לתשלום (90 יום ממתן הקנס) ועל כן על הקנסות נוספה תוספת פיגורים של 50% כקבוע בחוק.
"מהפניות למרכז לגביית קנסות אנו למדים, כי לאחר שקיבלו דרישות תשלום הכוללות את הפיגורים פונים אזרחים רבים בבקשות להפחתת הפיגורים, כאשר הסיבה העיקרית שהם מציינים לאי-תשלום הקנס במועד היא השמועות על ביטול הקנסות או חנינה גורפת שתינתן למקבלי הקנסות".
מנהל המרכז הדגיש כי יש לשלם את הקנסות במועדם ולהימנע מתשלום פיגורים והליכי גבייה כדוגמת עיקול חשבון.