בית המשפט המחוזי מרכז מינה היום (שני) נאמן זמני לחברת כוח האדם וקבלן השירותים "דוד אל", המעסיקה מעל לכ-1,000 עובדים בתפקידי ניקיון, סדרנות ותפעול, אשר רבים מהם הינם מבקשי מקלט ומהגרי עבודה. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ מינתה לתפקיד הנאמן הזמני את עו"ד רונן נאוי והסמיכה אותו לתפוס את נכסי החברה ולבחון הצעות למכירתה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
החלטת בית המשפט ניתנה בהמשך לבקשה שהגישו עשרות עובדים בחברה, באמצעות עו"ד חיות גרינברג, להורות על פירוקה של החברה. העובדים שהגישו הבקשה טענו כי החברה סיימה את פעילותה ולא שילמה שכר למאות עובדיה בגין חודש אוקטובר 2020 וזכויות סוציאליות.
2 צפייה בגלריה
בדיקות קורונה לעובדים זרים
בדיקות קורונה לעובדים זרים
בדיקות קורונה לעובדים זרים. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
(צילום: נגב אבס)
מבקשת העובדים עולה כי החברה הוקמה בשנת 2010 ומחזיקה ברישיון קבלן כוח אדם וקבלן ניקיון מורשה מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. במסגרת הבקשה, טענו העובדים כי לחברה לקוחות גדולים בתחום השירותים והקמעונאות, בהם הרשתות שופרסל, רשת יוחננוף ועוד.
במסגרת בקשת העובדים, נטען כי "במהלך החודש האחרון נודע למרבית עובדיה כי המחאות שנמסרו להם לתשלום שכר חודש אוקטובר חולל על ידי הבנק". המבקשים העריכו כי החוב של החברה לכלל עובדי החברה עומד על סך של כ-10 מיליון שקל.
מנגד, החברה, המיוצגת על ידי עו"ד רז מנגל ממשרד איתן ארז, לא התנגדה למתן הצו וטענה כי בוצעה כלפי החברה פעולת מרמה על ידי צד שלישי שהובילה לקריסה ולהעברת הפעילות לחברה מתחרה. החברה ביקשה כי ימונה נאמן בעל ניסיון מוכח בביצוע חקירות בקשר לפעולות המרמה שבוצעו כביכול והברחת נכסים לגורמים שונים.
עו"ד חיות גרינברג, המתמחה בניהול משברים, הבראת חברות וחדלות פירעון, מסרה בתגובה כי "מדובר בקריסה של אחת החברות הגדולות בתחום הכוח האדם וניקיון, אשר העסיקה עד לא מזמן 1,700 עובדים, חלק גדול מהם מבקשי מקלט שנקלעו למציאות מאד קשה. בחודשים האחרונים, גם בשל משבר הקורונה, הצטמצמו מחזורי ההכנסות של החברה והיא נתקלה יותר ויותר בקשיי גבייה. פנו אלינו מאות עובדים אשר לא קיבלו את שכר חודש אוקטובר ואנו פועלים במהירות אפשרית לייצב את המצב ולסייע לעובדים, לספקים וללקוחות החברה".
2 צפייה בגלריה
עו"ד חיות גרינברג
עו"ד חיות גרינברג
עו"ד חיות גרינברג
(צילום: אילן ספירא)