צפו: כיצד יראה שוק הנדל"ן אחרי הקורונה?
(צילום: שחר גולדשטיין)
קריית גת החלה לאשר בנייה בתוכנית המע”ר (מרכז עסקים ראשי), אף שזו טרם אושרה בוועדת התכנון המחוזית. התוכנית, חלק מפרויקט התחדשות עירונית, משתרעת על 630 דונם וכוללת 3,550 דירות, 50 אלף מ"ר שטחי מסחר ו-680 אלף מ"ר תעסוקה ומפעלים. יעד הביצוע שלה הוא עד 2045.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
תוכנית זו, אם תמומש במלואה, צפויה להפוך את קריית גת לעיר מרכזית בנגב ולמתחרה ישירה בבאר שבע, שהוגדרה כמטרופולין הדרומי. התוכנית מקודמת בעיר כבר כמה שנים, ועל פי הערכות העירייה, היא תופקד בוועדה המחוזית של מחוז דרום בשנה הבאה. אלא שהעירייה החליטה לא להמתין עד אישורה בוועדת התכנון המחוזית, והחלה כבר כעת לאשר בנייה בקרקעות שנכללות בתוכנית, שבהן ניתן להעניק לבעלי הקרקע תוספת זכויות.
1 צפייה בגלריה
קריית גת. תוספת של אלפי יחידות דיור
קריית גת. תוספת של אלפי יחידות דיור
קריית גת. תוספת של אלפי יחידות דיור
(צילום: בראל אפרים)
לדברי מאיר וזאנה, מנכ"ל החברה העירונית יפתח, הוא פועל לאיתור מגרשים שבעליהם מעוניינים להתחיל ולקדם בהם תוכנית נקודתית: "אם יש קובייה שאפשר לתת עליה זכויות לפי התב"ע, אני מאפשר לבעל הקרקע לקדם תב"ע נקודתית".
לאחרונה נחשף בכלכליסט כי עיריית באר שבע מנסה להגביל את התפתחות קריית גת. בדיון שנערך בוועדה המחוזית בחודש מרץ אמר יו"ר הוועדה המקומית של באר שבע: "אי אפשר לאפשר לקריית גת לצמוח ל-400 אלף תושבים”.
בנושא זה אמר וזאנה, כי "אנחנו לא תופסים אף אחד בחולצה, אנחנו פשוט רצים יותר מהר. אנחנו עובדים נגד השעון, אנחנו הולכים להיות מרכז הנגב והמרכז החדש של ישראל”.