חיטוי הקבינה של מטוס ישראייר נגד נגיף הקורונה

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הודיע היום (ה') לעובדים כי הבנק הבינלאומי ובנק מזרחי טפחות אישרו לחברה הלוואה בערבות מדינה (75%) בסך 90 מיליון שקל. בנוסף, הבנקים העלו את תקרת האשראי של ישראייר ב-25 מיליון שקל.
באגרת ששלח מנכ"ל ישראייר נכתב כי המשמעות של אישור זה היא הבעת אמון של המערכת הבנקאית בחברת ישראייר ובתוכנית האסטרטגית שלה. מעבר לכך מסר המנכ"ל כי האישור הוא אבן דרך מהותית בהליך קבלת ההלוואה שצפויה להתקבל בעוד כחודש - באמצע יוני.
2 צפייה בגלריה
(צילום: ישראייר)
ישראייר היא חברת התעופה הראשונה מבין שלוש חברת התעופה הישראליות (בנוסף אליה - אל על וארקיע) שמדווחת על אישור הלוואה מהבנקים. מצבה של חברת התעופה היה טוב מבין השלוש בזמן תחילת משבר לקורונה - החברה הייתה רווחית בשנת 2019, לעומת אל על שהפסידה 60 מיליון דולר אשתקד וארקיע שנפגעה קשות מסגירת שדה דב והירידה החדה במספר הטסים לאילת.
2 צפייה בגלריה
חיטוי הקבינה של איירבס 320 נגד קורונה
חיטוי הקבינה של איירבס 320 נגד קורונה
חיטוי הקבינה של איירבס 320 נגד קורונה
(צילום: ישראייר)
עוד נמסר באיגרת ששלח המנכ"ל כי ישראייר נערכת לחידוש הטיסות למספר יעדים - מונטנגרו, פאפוס, ברלין, איי יוון, גיאורגיה, סלובניה, בלגרד וזנזיבר. הפתיחה בכפוף להסרת חובת הבידוד לשבים מישראל.
מתחילת משבר הקורונה ביצעה ישראייר עשרות טיסות חילוץ שבמסגרתן החזירה קרוב ל-7,000 ישראלים ממדינות שונות. כמו כן הפעילה עשרות טיסות מטען לסין ולאירופה ושימרה לאורך התקופה את הנתיב האווירי בין אילת למרכז. בנוסף, החברה הקימה מיזם משותף לחיטוי מטוסים יחד עם אלקטרה.