עלייה חדה במחירי החנייה במרכז תל אביב למבקרים: עיריית תל אביב הודיעה הבוקר (א׳) על כך שבעוד חודש וחצי יעלו תעריפי החנייה באזורי החנייה 1,2,4 (המרכזיים בעיר) למבקרים (שאינם מחזיקים בתו חניה עירוני בתוקף) מ-6.70 שקלים לשעה ל-12 שקלים לשעה.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio
על פי הודעת העירייה, העלאת תעריפי החנייה היא צעד הכרחי במצב הנוכחי שבו מצוקת החנייה גוברת והביקוש גדול מההיצע. לדברי העירייה, שינוי נקודת האיזון יביא לכך שלתושבים שזקוקים לחנייה ציבורית יהיה קל יותר למצוא מקום ליד ביתם. בנוסף, מאחר וכיום מחיר החנייה ברחוב זול בהרבה מהמחיר האמיתי שלו, נוצר עודף ביקוש שמכביד על עומס החנייה והתנועה בחיפוש החנייה.
2 צפייה בגלריה
מחיר חנייה תל אביב
מחיר חנייה תל אביב
עלייה חדה במחירי החנייה במרכז תל אביב למבקרים
(צילום: עיריית תל אביב)
בעירייה ציינו כי גם לאחר העלאת התעריפים, מחירי החנייה בכחול לבן למבקרים במרכז העיר יהיו זולים ב-25% ממחירי החניונים העירוניים באחוזת חוף, וזולים עוד יותר מהחניונים הפרטיים הפרוסים ברחבי העיר.
לקראת העלאת התעריפים, החל ב-5.3, יוחלפו בהדרגה כל תמרורי החניה במרכז העיר (כ-2,000). המהלך צפוי להימשך כחודש וחצי. התמרורים החדשים יהיו בצורה של טבלה המפרטת את הסדרי החניה החדשים כך שיהיה קל יותר להבינם. השינוי בנוסח התמרור נובע, בין היתר, מהצעות שעלו מהציבור להשתמש במידע טבלאי כמקובל במקומות רבים בעולם.
התעריף החדש ייגבה רק לאחר סיום הצבת התמרורים. הודעה על המועד תצא בערוצים העירוניים ובאפליקציות פנגו וסלו שבוע לפני העלאת התעריף וגם חודש לאחר מכן.
2 צפייה בגלריה
אזורי חנייה תל אביב
אזורי חנייה תל אביב
תעריפי החנייה החדשים באזורי החנייה 1,2,4
(באדיבות: עיריית תל אביב)
כמו כן, מיד עם הצבת התמרור ברחוב, שעות התשלום באזורים אלו יוארכו: חנייה בימי ו' וערבי חג תהיה עד 17:00 ולא עד 13:00, וחנייה באמצע השבוע מוסדרת בתשלום תוארך מ-19:00 ל-21:00 (חנייה עד 17:00 תישאר בלעדית לתושבי האזור כמו היום).
תושבי תל אביב-יפו שברשותם תו חניה בתוקף, ימשיכו לחנות ע"פ ההוראות שהיו נהוגות עד כה ובחינם.
"חנייה היא מוצר במחסור, בעיקר במרכז העיר", אמרה סגנית ראש הערייה ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי. "כדי לפנות מקום חנייה לטובת התושבים באזור הכי מבוקש לחנייה והכי עמוס בתנועה, החלטנו לייקר את תעריפי החנייה למבקרים מחוץ לעיר בכחול-לבן ולהאריך את שעות החנייה בתשלום. אנו מקווים שהעלאת תעריפי החנייה בכחול לבן למבקרים מחוץ לעיר יביא לצמצום כניסה של רכבים פרטיים לעיר או לכך שהמגיעים ברכב יעדיפו לחנות בחניונים מסחריים ולא בחניית רחוב".
במאי אשתקד אישרה מועצת עיריית תל אביב-יפו את הכפלת תעריף החנייה השעתי. השינוי התאפשר בזכות "רפורמת החנייה" שעברה בחוק ההסדרים לפני כשנה, שהתירה לרשויות המקומיות לראשונה להעלות את מחיר החניה ליותר מ-6.30 שקלים, המחיר שעד כה היה המקסימלי בחוק.
הממשלה קידמה את הרפורמה במטרה לצמצם את השימוש ברכב פרטי במרכזי הערים, להוביל לעידוד שימוש באמצעים חלופיים ובראשם תחבורה ציבורית ולהקל על מצוקת החנייה לתושבי האזור.