ניצחון לדיירי פרויקט סי אנד סאן: עיריית תל אביב הודיעה כי תפרק את מתקן קיר הנינג'ה שהחלה להקים בטיילת הסמוכה לחוף הצוק ולפרויקט המגורים. זאת בהמשך לעתירה שהגישו הדיירים, בטענה כי העבודות שביצעה העירייה טעונות היתר בנייה, שלא הוצא מעולם, וכי מתקן הספורט ימשוך קהל רב ויעמיס על התשתיות במקום.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בהודעה ששיגרו השבוע עיריית תל אביב והוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לבית המשפט המחוזי מרכז, ציינו השתיים כי הן סבורות שפעלו כדין. "יחד עם זאת, לאחר ששמעו בקשב רב את דבריו של בית המשפט הנכבד, ולאחר התייעצות עם כל הגורמים הרלבנטיים בעירייה, החליטה הנהלת העירייה על הוצאת המתקן נשוא העתירה ועל קירצוף הבטון וחיפוי הקרקע באמצעות ריצוף", צוין בהודעת העירייה. "יוזכר כי העבודות במתחם, לרבות התקנת מתקן השעשועים, בוצעו בין היתר כחלק מעבודות שיקום הטיילת והחוף, שנדרשו כתוצאה מהנזקים הבלתי הפיכים שאירעו במקום בחורף אשתקד", הן הוסיפו וביקשו מבית המשפט למחוק את העתירה.
2 צפייה בגלריה
תל אביב מתחם ספורט ומתקן "נינג'ה"
תל אביב מתחם ספורט ומתקן "נינג'ה"
מתחם הספורט ומתקן "נינג'ה" בתל אביב
הודעת העירייה נשלחה לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי מרכז, לימור ביבי, קיבלה ב-13 ביולי את בקשת דיירי סי אנד סאן להוצאת צו זמני נגד ביצוע העבודות להקמת מתחם ספורט בחוף הצוק, שאמורות היו לטענתם לכלול קיר נינג'ה רב ממדים. בבקשה ובעתירה, שהוגשה באמצעות ענת בירן, דפנה תמיר, ורון נבון ממשרד ענת בירן, נטען גם כי במקרה של שריפה או אסון, עומס התחבורה במקום, כתוצאה מהאטרקציה מושכת הקהל, עלול למנוע גישה של רכבי חירום, כמו כיבוי אש או אמבולנס, לבניינים הסמוכים.
2 צפייה בגלריה
פרויקט סי אנד סאן
פרויקט סי אנד סאן
פרויקט סי אנד סאן
(צילום: יובל חן)
דיון שהתקיים בבית המשפט ב-25 באוגוסט, הבהירה ביבי כי לעמדתה העבודות היו טעונות היתר בנייה, אך אפשרה לעירייה לבצע במקום בדיקה מטעם מכון התקנים. כאמור, בעירייה החליטו השבוע על פירוק המתקן.