נוטלי המשכנתאות לא יידרשו עוד להמציא אישורים של הרשויות המקומיות בגין היעדר חובות ארנונה, לצורך רישום המשכנתאות במרשם המקרקעין. תיקון זה, שעבר במסגרת חוק ההסדרים שאושר בשבוע שעבר בקריאה שלישית בכנסת, אמור לחסוך לנוטלי המשכנתאות בירוקרטיה, וכן את העלויות הכרוכות בהמצאת אישור העדר חובות לרשויות המקומיות, ובתוך כך, תשלום אגרה לרשויות בגין המצאת האישור, השקעת זמן ועוד.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio
מדובר בהקלה רגולטורית שיזמה הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, לקידום שוק הנדל"ן וקידום הזכויות הקניינות של הציבור.
1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: Gettyimages)

לדברי איתמר דוננפלד, מנכ"ל משרד המשפטים, "מדובר בהקלה רגולטורית משמעותית, שכן בהתאם לפסיקת בג"ץ נדרשו נוטלי המשכנתאות במשך שנים רבות להמציא לטאבו אישור העדר חובות ארנונה לרשויות המקומיות. הקלה זו, היא תוצר נוסף של עבודת מטה סדורה שמוביל משרד המשפטים במטרה להקל על הנטל הבירוקרטי ולסייע לציבור לממש את זכויותיו בקלות וביעילות".
לדברי עו"ד דוד שני, מנהל הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, "הבקשה לביטול הצורך בהמצאת אישור העדר חובות לרשויות המקומיות כתנאי לרישום משכנתאות עלתה במסגרת שיח שוטף שמקיימת הנהלת הרשות עם הציבור. הצלחת המהלך היום היא תוצר של שיח משותף ומתמשך עם מרכז השלטון המקומי, משרדי האוצר והפנים ודיוני עומק בוועדת הפנים של הכנסת".