המיליארדר טדי שגיא העתיק לאחרונה את מגוריו מקפריסין לדובאי. לכלכליסט נודע כי בני משפחתו של שגיא, אשתו יעל וששת ילדיו, מתגוררים עמו בווילה שכורה בנסיכות. בשנים האחרונות התגוררה המשפחה בקפריסין ולדברי גורמים ישראלים הפעילים בנסיכות, שגיא מנהל מגעים לרכישת וילה למגורי קבע ביותר מ-100 מיליון שקל על חוף הים של דובאי, לשם תעבור המשפחה לאחר שיפוץ שיעבור הבית המשתרע על 7 דונם.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
אותם גורמים טוענים כי לפחות בשלב זה בכוונתו של שגיא להישאר בעל אזרחות קפריסאית ולשלם שם את המסים. עם זאת הילדים יעברו לבית ספר אנגלי יוקרתי בנסיכות. לשגיא קשרים טובים עם הממשל המקומי ומספר שרים בדובאי ובאבו דאבי.
1 צפייה בגלריה
טדי שגיא
טדי שגיא
טדי שגיא
(צילום: אוראל כהן)
ככל הידוע שגיא קיבל ויזת זהב מהממשל באמירויות אבל לא נחשב בשלב זה לפחות במעמד של אזרח. שגיא ממשיך להחזיק באחוזה שרכש ליד ניקוסיה בקפריסין במקביל.
יש מספר יתרונות במגורים באמירויות לאילי הון: תושבי איחוד האמירויות אינם משלמים מס על הכנסתם כיחידים, ואין במדינה מס עיזבון, אלא רק דמי ביטוח לאומי ומע"מ של 5%. שיטת המיסוי באיחוד האמירויות היא טריטוריאלית - כלומר, גביית מס רק על הכנסות שהופקו במדינה ולא על הכנסות שהופקו במקומות אחרים בעולם.
יתרון נוסף הוא בטיחותי: האמירויות נחשבות לאחת המדינות עם שיעור הפשע הנמוך בעולם, כמעט אפסי, וזאת הודות לפיקוח הדוק של השלטונות והמשטרה המקומית על כניסת זרים למדינה ועיסוקם בה, ולצד מעקב אחר הנעשה ברחובות העיר וענישה קשה של עבריינים.