מנכ"ל חדש לקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה

הוועד המנהל של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה החליט פה אחד על מינויו של שי בירן לתפקיד מנכ"ל הקרן, במקומו של עו"ד איל שלו. בירן שימש בשנים האחרונות כסמנכ"ל כלכלה ומדיניות וסגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, וביולי האחרון הודיע על עזיבתו את התפקיד. מההסתדרות נמסר אז כי בירן רוצה לחזור לשירות המדינה. הוא מונה לתפקיד בהסתדרות על ידי אבי ניסנקורן, היום שר המשפטים.
שי בירןשי בירן
שי בירן
(צילום: אייל טואג)

יו"ר חדש לאיגוד בתי האבות ודיור מוגן

יולי גת נבחרה ליושבת ראש א.ב.א (איגוד בתי האבות ודיור מוגן) ותחליף את היו"ר רוני עוזרי. גת זכתה בבחירות הפנימיות שנערכו באיגוד, המונה מעל 150 ארגונים, המעניקים שירות וטיפול לכ-23 אלף אזרחים ותיקים. גת, מהנדסת תעשייה וניהול בוגרת הטכניון ומשפטנית בהשכלתה, עוסקת בתחום הניהול המוסדי לאזרחים ותיקים במשך 30 השנה האחרונות. "אני נכנסת לתפקיד בתקופה מאוד מאתגרת למדינה בכלל ולענף הדיור המוגן, בתי האבות ומוסדות האשפוז הגריאטרי בפרט. הקורונה חשפה את החולשה הממשלתית האדירה בכל מה שקשור לטיפול באוכלוסיית הוותיקים על גווניה", אמרה גת.
יולי גתיולי גת
יולי גת
(צילום: גדי פורת)

קרן אלסטום למען נשים מעוטות הזדמנויות

קרן אלסטום של חברת התחבורה הבינלאומית, בניהולו של שרון קדמי, תתרום כרבע מיליון שקל לתוכנית 'מיפנה' של ארגון 'בעצמי', שפועל להעצמה כלכלית ושילוב בתעסוקה של נשים מעוטות הזדמנויות בישראל.
שרון קדמישרון קדמי
שרון קדמי
(צילום: אורן כהן)

פרחים ישמחו לבב אנוש

עמותת "שבת העולמית", שייסד הרב ד"ר וורן גולדשטיין, הרב הראשי של יהודי דרום אפריקה, אשר פועלת בעולם לקירוב לבבות סביב השבת, יצאה בפרויקט עם רשת ZER4U, במסגרתו ישלחו אלפי זרי פרחים לשבת לניצולי שואה, חיילים בודדים, מתנדבים, משפחות אומנה וצוותי רפואה בחזית הקורונה. לצורך הפרויקט הוקם אתר אינטרנט ייעודי, באמצעותו אפשר לשלוח בחינם זר פרחים למישהו מתוך מאגר נרשמים, שגובש מראש ומונה אלפי אנשים.

גן ההסתדרות נפתח לציבור

לאחר תהליך של שיפוצים, ובתום 67 שנה, נפתח גן ההסתדרות לציבור, וגדרות בית ההסתדרות ברח' ארלוזורוב בת"א הוסרו לטובת הריאה הירוקה החדשה בלב העיר. רון חולדאי, ראש עיריית ת"א-יפו, וארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות, הפילו בטקס סמלי ומצומצם את החלק האחרון בגדר.
ארנון בר-דוד ורון חולדאי, בגן ההסתדרותארנון בר-דוד ורון חולדאי, בגן ההסתדרות
ארנון בר-דוד ורון חולדאי, בגן ההסתדרות
(צילום: דוברות ההסתדרות)
רון חולדאי, חגית פאר ורון חולדאי, בגן ההסתדרותרון חולדאי, חגית פאר ורון חולדאי, בגן ההסתדרות
רון חולדאי, חגית פאר ורון חולדאי, בגן ההסתדרות
(צילום: דוברות ההסתדרות)

טמבור עוברת לענן

חברת הבנייה והצבע טמבור חתמה על שיתוף פעולה רחב עם חברת התוכנה סיילספורס (Salesforce). טמבור רכשה את ענן השירות ואת ענן המכירות של סיילספורס, באמצעותם תוכל לקבל תמונת מצב מקיפה על לקוחותיה ולחבר את אנשי המקצוע הרלוונטיים בחברה לפרויקטים המתנהלים בשוק הביתי, בענף הבנייה ובתעשייה. מדובר בעיסקה, המוערכת בכמה מיליוני שקלים, כששיתוף הפעולה יתפרש על פני חמש שנים.

יעקב פרי בלשכת המסחר של ישראל-גיאורגיה

הוקמה לשכת המסחר והתעשיה ויחסי הסחר ישראל-גיאורגיה. היקף המסחר בין ישראל לגיאורגיה עומד כיום על כ-40 מיליון שקל בשנה, והיקף ההשקעות הישראליות שם מוערך בכמיליארד שקל, בתחומי נדל"ן, חקלאות, כימיקלים ועוד. בין חברי הלשכה: מני בניש, איש עסקים שמכהן כקונסול כבוד של גיאורגיה בישראל ויעקב פרי, לשעבר ראש השב"כ.
ראש השב"כ לשעבר, יעקב פריראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי
ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי
(צילום: ירון ברנר)