גם הנדל"ן בניו יורק רותח: הבעלים של פנטהאוז בקומה ה-96 של פארק אבניו 432 במנהטן, העמיד את הנכס למכירה תמורת 169 מיליון דולר - יותר מכפול מהמחיר המקורי.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
הנכס, שמשתרע על 767 מ"ר, כולל שישה חדרי שינה ושבעה חדרי אמבטיה ומשקיף על הסנטרל פארק, נרכש ב-2016 תמורת 87.7 מיליון דולר. כעת הוא מוצע למכירה ביחד עם הריהוט ועבודות האמנות שבו, כך על פי אתר StreetEasy.
2 צפייה בגלריה
הבניין בו נמצא הנכס
הבניין בו נמצא הנכס
הבניין בו נמצא הנכס
(צילום: Victor J. Blue/Bloomberg)
על פי המודעה, שפורסמה על ידי סוכן הנדל"ן ראיין סרהנט, הפנטהאוז מתואר כ"פרס שאינו דומה לשום דבר אחר בעולם", עם מעלית פרטית, רצפות מעץ אלון לבן, וריהוט שעוצב על ידי משרד המעצבים פנדי, בנטלי והרמס (Fendi, Bentley and Hermes).
2 צפייה בגלריה
מבט מהפנטהאוז
מבט מהפנטהאוז
מבט מהפנטהאוז
(צילום: Evan Joseph via SERHANT)
פרסום הפנטהאוז למכירה הוא "ניסיון לממש את האופטימיות שאנו רואים כעת, ואשר לא ראינו זה זמן רב", אמר ג'ונתן מילר, נשיא חברת השמאות מילר סמואל. ועדיין, המחיר עודנו "אגרסיבי בהחלט", לדבריו.
גורד השחקים - בגובה 426 מטר בפינת הרחובות 57 ופארק אבניו, ומכיל מותרות כמו מרתף יין ממוזג, ספרייה, מסעדה פרטית וחדר הקרנה - היה פעם בניין המגורים הגבוה ביותר בחצי הכדור המערבי. לרוכשי דירות בבניין הוצעו בעבר הנחות, כמו הנחה של 10% לאנשים שקנו בו דירות ב-2016. כעת נראה שמוכר הפנטהאוז הגיע למסקנה שהשוק הכפיל את עצמו מאז ספטמבר 2016.
סרהנט אמר שיותר מחצי תריסר קונים פוטנציאלים בדקו את הפנטהאוז מאז הועמד למכירה בשבוע שעבר - החל ממקומיים ועד אנשי הייטק ושחקני קריפטו. באשר למחיר הגבוה, הוא אמר: "השוק זז לאן שהשוק צריך לזוז. הרבה אנשים מחפשים איפה לשים את הכסף שלהם, במזומן, במכוניות, במטבעות קריפטו ובנדל"ן יוקרתי".