המולטי מיליארדר היהודי-אמריקני ארתור דנצ'יק, הודיע כי הוא מפסיק לתרום לפורום קהלת - הארגון האולטרה שמרני, שעומד מאחורי ההפיכה המשטרית, שמקדמת בימים אלו ממשלת נתניהו. גורמים המקורבים לדנצ'יק אישרו את הידיעה.
דנצ'יק הוא התורם העיקרי לארגון שעוסק גם בלובינג, והוא המייסד ומנהל שותף של Susquehanna International Group, חברת שירותים פיננסיים שמגלגלת מיליארדים. לפי פורבס, הונו של דנצ'יק נאמד בכ-7.5 מיליארד דולר והוא בין 100 האנשים העשירים בארה"ב. הוא גם מוכר בקהילה העסקית בהיותו חבר מועצת המנהלים של חברת בייטדאנס - החברה האם הסינית של אתר המדיה החברתית הפופולרי טיקטוק.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
לפי אתר "השומרים'', דנצ'יק עומד גם מאחורי לפחות 13 השקעות בחברות הייטק ישראליות, בהן פיוניר, אאוטבריין ו-eToro, שבה לשר ניר ברקת אחזקות בשווי רב.
1 צפייה בגלריה
הפגנה בירושלים
הפגנה בירושלים
הפגנה מול משרדי פורום קהלת
זה לא הגורם הראשון המזוהה עם קהלת שמסתייג מההפיכה המשטרית: גם ד"ר מיכאל שראל, שכיהן כלכלן הראשי במשרד האוצר והיה מנהל החטיבה הכלכלית של הפורום הסביר כי אותם מהלכים עלולים לפגוע בכלכלה.
דנצ'יק מסר: "לאורך כל חיי תמכתי במגוון ארגונים שמקדמים את חירויות הפרט וחופש כלכלי לכל אדם. כשהחברה מפולגת באופן שמסכן את הדמוקרטיה, צו השעה הוא להתמקד בקירוב לבבות ובתיקון הקרעים שנפערו בלכידות החברתית. החלטתי להפסיק את תמיכתי במכוני מחקר בישראל, בכלל זה גם פורום קהלת. אני מאמין שבעת הזו, הדבר הנחוץ ביותר למדינת ישראל, הוא איחוי השסעים ושיקום האחדות הלאומית".
גורמים מקורבים לדנצ'יק הבהירו ששותפו העסקי ג'פרי יאס, שהוזכר בפרסומים שונים כתורם לקהלת, מעולם לא תרם לארגון. דנצ'יק תרם לאורך השנים לארגונים בעלי דעות מגוונות, בהם מכון הרטמן.