חגיגות ההשבעה החלו: במסגרת טקס השבעת הנשיא ה-46 של ארצות הברית ג'ו ביידן - וכשהמתחם כולו מאובטח באופן חסר תקדים, אחרי מאורעות השבועות האחרונים וסירובו של הנשיא היוצא דונלד טראמפ להכיר בתבוסתו בבחירות - ביצעה הזמרת והיוצרת ליידי גאגא את ההמנון הלאומי על מדרגות הקפיטול. צפו:
ליידי גאגא שרה את ההמנון האמריקני בטקס ההשבעה של ג'ו ביידן
(צילום: רויטרס)
בהמשך הערב, לאחר השבעתה של קמלה האריס לסגנית הנשיאה הראשונה בתולדות ארה"ב, עלתה לשיר גם ג'ניפר לופז, ששרה את "אמריקה היפהפייה" ואת "הארץ הזו היא הארץ שלך" - ובאמצע הביצוע אמרה בספרדית "אומה אחת, חירות וצדק לכולם". את "הארץ הזו היא הארץ שלך", שווה לציין, כתב זמר הפולק והמחאה וודי גאת'רי, שנחשד כקומוניסט וב-1954 כתב שיר מחאה כנגד אביו של דונלד טראמפ, איל הנדל"ן פרד טראמפ, בשם Old man Trump, שהאשים אותו בגזענות ודורסנות. צפו:
(ג'ניפר לופז מופיעה בטקס ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן צילום: רויטרס)
במהלך הטקס, הקריאה המשוררת אמנדה גורמן בת ה-21 - המשוררת הצעירה ביותר שהשתתפה בהשבעה הנשיאותית אי פעם - את השיר שכתבה לכבוד האירוע, The hill we climb. "ראינו כוח שיכול היה לרסק את האומה שלנו על מנת שלא לחלוק בה", כתבהה גורמן, "שהיה משמיד את ארצנו אם זה היה מעכב את הדמוקרטיה, והמאמץ הזה כמעט צלח". צפו בהקראתה רבת העוצמה:
(אמנדה גורמן מקריאה את שירה בטקס ההשבעה של ג'ו ביידן )
הטקס הותיר רושם גם על כוכבי הוליווד, שמיהרו להגיב ברשתות החברתיות. "הגינות וחמלה הושבו. הללויה!", צייצה אופרה ווינפרי, שהמשיכה והביעה את התרגשותה מהשבעתה ההיסטורית של האריס: "בדמעות תוך צפייה ברגע יוצא הדופן הזה עבור נשים בארה"ב והעולם. סגנית הנשיאה קמלה האריס".
"אנחנו הולכים להיות בסדר", צייץ השחקן מארק רופאלו, "מההריסות תהיה התחדשות, מהפצעים יצמחו חמלה ואופי. מהפילוג תבוא בהירות, מהייאוש תבוא תבונה, מהאובדן תבוא קהילה".
ואילו ג'ים קארי, שעד לאחרונה גילם את הנשיא ביידן בתוכנית הבידור "סאטרדיי נייט לייב" (מול דונלד טראמפ, בכיכובו של אלק בולדווין), הלך צעד אחד רחוק יותר וצייר ציור לכבוד המאורע, עם השורה המפורסמת מהסרט "הקוסם מארץ עוץ": "דינג דונג, המכשפה מתה".