למרגלות עמודי שלמה בפארק תמנע, התקיים אמש (ד') מופע מיוחד של דויד ברוזה יחד עם תזמורת ירושלים מזרח ומערב, הזמרת רחלה ובניצוחו של תום כהן, ושודר בשידור חי באבו דאבי טיוי - ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של איחוד האמירויות הערביות, במקביל לשידור בישראל, דרך הפייסבוק.
2 צפייה בגלריה
דויד ברוזה ותזמורת מזרח ומערב
דויד ברוזה ותזמורת מזרח ומערב
דויד ברוזה במופע בתמנע עם תזמורת ירושלים מזרח ומערב
(צילום: מוטי קמחי)
את המופע פתח ברוזה עם שילוב בין "שיר אהבה בדואי" לקטע האינסטרומנטלי "עזיזה" של הזמר והמלחין המצרי, מוחמד עבד אל-והאב. לאחר מכן המשיך עם הלהיטים "האישה שאיתי", "יהיה טוב", "זה הכל או כלום", "מתחת לשמיים" ושירים נוספים, וחתם עם "סיגליות". צפו בקטעים מתוך המופע
"יהיה טוב"
הקונצרט, שעקב מגבלות הקורונה התקיים ללא קהל (מלבד מספר מוזמנים מצומצם שכלל את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושר התרבות והספורט חילי טרופר), סימן את יריית הפתיחה לפסטיבל שיר היונה לשלום 2021, שעתיד להתקיים בחבל אילות, באוקטובר 2021. בין המופעים בפסטיבל: קונצרט מיוחד בין תזמורת ירושלים מזרח ומערב לתזמורת Symphonyat המרוקאית, שינגנו יחד עם ברי סחרוף, אהוד בנאי, דודו טסה, יסמין לוי, מוש בן ארי, ויולט סאלמה, סמא שופאני, זיו יחזקאל, עידן עמדי ונרקיס, תחת ניהולו המוזיקלי של תום כהן; וכן המופע "חוזרים לנואיבה" - מחווה לפסטיבל שהתקיים בכפר הנופש נביעות בסיני בסוף שנות ה-70 וכונה "וודסטוק הישראלי". המופע ינוהל מוזיקלית על ידי פיטר רוט ויכלול אמנים שהופיעו בפסטיבלים המקוריים לצד אמנים ישראלים עכשוויים.
"האישה שאיתי"
במופע שהתקיים אמש בתמנע, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פנה לקהל הישראלי והערבי שצפה ואמר: "אנחנו אמנם מדינות צעירות, אך מייצגים עמים עם מסורת עתיקה. כולנו יחד הצאצאים של אברהם אבינו, כולנו משפחה אחת. הודות לאומץ הלב של ההנהגה הנאורה של איחוד האמירויות והחזון שלה, השכלנו להפוך את היחסים הארוכים בינינו שהלכו והתפתחו בשנים האחרונות, ליחסים גלויים ומשקפים תקווה והזדמנות לשפר את שיתוף הפעולה בינינו". עוד הוסיף אולמרט: "החזון של הנהגת איחוד האמירויות הפך אותה לחלוץ שהולך לפני המחנה. יחד עם ההסכם שחתמה ממשלת ישראל עם בחריין אני מקווה שמדינות נוספות יצטרפו. אני קורא לעומאן, כווית וערב הסעודית להצטרף למעגל השלום הזה ולמצות את הפוטנציאל האדיר שהוא טומן בחובו".
2 צפייה בגלריה
מתחם המופע
מתחם המופע
ברוזה והתזמורת
(צילום: זיו ברק)