חברי הצמד המוזיקלי המצליח דאפט פאנק הודיעו היום (ב') על הפסקת הפעילות, לאחר 28 שנים. ההודעה הראשונית והמרומזת נמסרה בצורת קליפ של שמונה דקות, תחת השם "אפילוג", שנקלח מתוך הסרט "אלקטרומה" שהוציאה הלהקה בשנת 2006. בהמשך אשת יחסי הציבור של הלהקה מסרה לכלי התקשורת בחו"ל כי ההרכב אכן מתפרק, אך לא סיפקה הסברים.
1 צפייה בגלריה
דאפט פאנק
דאפט פאנק
דאפט פאנק
(צילום: AP)
הצמד דאפט פאנק הוקם בשנת 1993 בפריז על ידי המוזיקאים הצרפתים גאי מנואל דה הומם-קריסטו ותומאס בנגלטר. כבר בשנים הראשונות הם פרצו דרך בתחום המוזיקה האלקטרונית, כששילבו בין דרכי הפקה חדשניות לדיסקו, האוס, פופ ודאנס, ומאז הפיקו שורה של להיטי ענק. מאלבומם הראשון מוכרים במיוחד השירים Around the World ו-Harder, Better, Faster, Stronger. החל משנת 2001, עם צאת אלבומם השני Discovery, החלו להופיע בעיקר במראה רובוטי, שהפך לסימן ההיכר שלהם.
אלבומם השלישי משנת 2005, Human After All, הצליח מעט פחות, אך בדיעבד היה זה השקט שלפני הסערה. בשנת 2013 יצא להיט הענק Get Lucky, שהופיע באלבום Random Access Memories, בהשתתפותם של פארל וויליאמס וניל רודג'רס. השיר נעשה במהרה לאחד מהשירים המושמעים ביותר של אותה שנה, ומהסימנים הבולטים של החזרה העולמית לצלילי הדיסקו. ההצלחה באה לידי ביטוי גם בטקסים ובמכירות: השיר זיכה את דאפט פאנק בשני פרסי גראמי ומכר מיליוני עותקים ברחבי העולם. שיר נוסף מאותו אלבום, Lose Yourself to Dance זכה גם הוא להצלחה רבה.
(Get Lucky)
מאז האלבום הרביעי, דאפט פאנק לא הוציאו אלבומים חדשים, אך המשיכו להיות מעורבים בפרויקטים מוזיקים אחרים. בין היתר השתתפו בהפקת אלבומו של קניה ווסט, Yeezus ושיתפו פעולה עם דה וויקנד. כעת מקווים המעריצים שכמו הדיסקו, גם הם יחליטו להפציע מחדש יום אחד, מלאים באנרגיות מחודשות.