אחרי שחרכה את טבלאות הצפייה של נטפליקס, "חינוך מיני" חוזרת לעונה שנייה. שחררו קצת את החגורה ותפתחו את הכפתור במכנסיים, ולא מהסיבות שאתם חושבים, אלא כי אתם מוזמנים לארוחה בת שמונה מנות שמנמנות (50 דקות כל פרק, נטפליקס לא מרחמת על אף אחד מאיתנו). רק לרבוץ על הספה ולהתחיל לזלול.
Sex EducationSex Education
מנסים לשחזר את הקסם. "חינוך מיני", עונה 2
(באדיבות נטפליקס)
בסוף העונה הראשונה נפרדנו מאוטיס (אסא באטרפילד) ולהקתו עם פרק קלוז'ר קלאסי – (כמעט) הכל הסתדר. היא הסתיימה באורגזמה של אוטיס, שסוף סוף הצליח לענג את עצמו ועבר לשלב הבא. העונה הזאת למעשה מחזירה אותנו לנקודת ההתחלה מבלי שהסופלה נפל בשום שלב - אמא של אוטיס, ג'ין (ג'יליאן אנדרסון), שוב פולשת לטריטוריה שלו כשהיא מתחילה להעביר שיעורי חינוך מיני בבית הספר שלו; אוטיס ומייב (אנה מאטי), שחזרה לבית הספר, משיבים לתחייה את המרפאה המינית שלהם כמו גם את המתח הבלתי פתור ביניהם; אוטיס שוב מתמודד עם בעיית אוננות, הפעם מהצד השני שלה – עכשיו הוא לא מצליח להפסיק, ואדם הביריון חוזר אחרי שסולק מהפנימייה הצבאית.
העונה הראשונה והמקסימה של "חינוך מיני" אמנם יצרה את התשתית, אבל לעונה השנייה מחכה העבודה הקשה – קסם ההתאהבות של העונה הראשונה כבר לא מגן עליה מביקורת, והכותבים, שמשהו תמים וראשוני מוציא מהם לא פעם מהות בהירה ומדויקת, צריכים לתת תפוקה שתשמור על הרמה ותשחזר את ההצלחה, אבל גם תביא איזה טון חדש, כדי לא לחזור על עצמם. בבית הקברות של הטלוויזיה טמונות לא מעט סדרות שנפלו בדיוק שם. זה רק טבעי שהעונה השנייה של "חינוך מיני" תתקשה לשחזר את קסם העונה הראשונה, ממש כמו קרובת המשפחה שלה, "פה גדול", שמשחקת באותו שדה.
Sex EducationSex Education
נטפליקס מנצלת היטב את החופש שלה. מתוך "חינוך מיני"
(באדיבות נטפליקס)
כי עם כל הקסם, "חינוך מיני" גם הכילה לא מעט צרימות – היא תפקדה כמו סדרת נוער שמיועדת למבוגרים, עם נרטיבים על סף הקלישאתיים ביחס לעולם החדש (בפרק הראשון בעונה השנייה, כל בית הספר בהיסטריית כלימדיה, עד שאימא של אוטיס מגלה להם שמדובר במחלה שלא עוברת באוויר. בני נוער יקרים, אתם קיימים בהווה, יכולתם פשוט לגגל). ועל אף שהיא סדרה בריטית, נדמה שהיא מתרחשת בתיכון אמריקני, עם כל הדמויות הסטריאוטיפיות המתבקשות, ומככב בה נער בתול עם ים עכבות מיניות, שמספק שירותי יעוץ מיני לתלמידים אחרים בתיכון שלו.
Sex EducationSex Education
סדרה קומית על חסך באינטימיות
(באדיבות נטפליקס)
אבל "חינוך מיני" גם מצליחה לקחת את החופש שניתן לחברות הכבלים והסטרימינג לרמה הבאה שלו, ולמרות שהיא ממשיכה להציף אותנו בסצנות סקס ובשפה בוטה יחסית, כזאת שלא משאירה שום דבר לדמיון, הסקס הזה מגיע דווקא בפרספקטיבה קומית. זה סקס שלא מוכר לנו אשליה, אלא מעיד על חסך באינטימיות והכישלון בניסיון לייצר אחת. כמו שזה נראה בעונה השנייה, גם אם משהו מהעידון אבד, עדיין נשאר ל"חינוך מיני" מספיק סקס אפיל ורעננות כדי לתחזק את הקסם התמים ההוא, שמשלב סקס מודע ואירוני כמו שהבריטים יודעים לעשות, עם משחק מקדים כמו שהאמריקנים יודעים לייצר.