אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה ייפתחו הערב (ד') בשעה 20:00, בשידור ישיר של העצרת הממלכתית השנתית מ"יד ושם" שבירושלים. כנהוג, במהלך הערב וביום שלמחרת ישודרו סרטים ותוכניות שיספרו את סיפורי השואה מזוויות שונות, והערוצים המסחריים ישדרו ללא פרסומות. הנה כמה תכנים מערוצים נבחרים:
6 צפייה בגלריה
מתוך "מורנוב"
מתוך "מורנוב"
מתוך "מורנוב"

HOT8

רביעי, 17:55, "נירנברג, משפטי הנאצים": תיעוד קולנועי, הכולל קטעי ארכיון נדירים בני 75 שנה, של משפט הרצח שבו הואשמו 21 מנהיגים נאצים בפשעים שגרמו למותם של מיליוני חפים מפשע במהלך מלחמת העולם השנייה.
רביעי, 19:05, "אושוויץ - יום אחד": כיצד נראה יום "טיפוסי" במפעל המוות באושוויץ? עדויות מתוך "אלבום אושוויץ" מראות כיצד האס.אס הגדיל את "יעילות" העבודה בשבוע האחרון של חודש מאי 1944.
רביעי, 21:00, "מורנוב": זהו סיפורה של שכונת מורנוב בוורשה, שנבנתה מחדש על הריסות בתי יהודים ותושביה בטוחים כי רוחות רפאים פוקדות את המקום מידי לילה.
רביעי, 22:10, "גולדה מריה": גולדה מריה סובלמן חמקה בנס ממוות במלחמת העולם השנייה ושרדה כדי לספר. היא האריכה שנים עד גיל 102, וכשהייתה בת 84 התיישבה מול המצלמה של נכדה, ובמשך שמונה שעות סיפרה לראשונה על כל מה שעברה.
בנוסף, ב-HOT VOD יעלה "הסטורי של אווה", פרויקט האינסטגרם מ-2019 שמביא את סיפורה האמיתי של אווה היימן - ילדה יהודייה בת 13 שנרצחה בשואה - מנקודת מבטה.

כאן

רביעי, 21:15, "ברנשטיין הפרטיזן האחרון": סרט דוקומנטרי המביא את סיפורו של ליאוניד ברנשטיין, מאחרוני המפקדים של גדודי הפרטיזנים במלחמת העולם השנייה, ומי שאיתר את המתקן הסודי שבו פיתחו הגרמנים את נשק יום הדין של היטלר - אשר איש משכניו לבניין בקרית אתא לא מכיר את עברו.
6 צפייה בגלריה
ליאוניד ברנשטיין, מתוך הסרט "ברנשטיין הפרטיזן האחרון"
ליאוניד ברנשטיין, מתוך הסרט "ברנשטיין הפרטיזן האחרון"
ליאוניד ברנשטיין, מתוך הסרט "ברנשטיין הפרטיזן האחרון"
(באדיבות כאן)
רביעי, 21:30, מכאן 33, "לעולם לא נשכח": סרט תיעודי על הקשר של החברה הערבית בישראל לשואת העם היהודי, שמספק בין היתר הצצה לסיפורים של ערבים ומוסלמים שעזרו ליהודים בתקופת השואה.
רביעי, 22:00, מכאן 33, "לחם ומלח": סרט הפורס את סיפורה של לילה ג'ברין, ניצולת שואה שהתאסלמה ושמרה בסוד במשך שנים את סיפור חייה - עד שבדרך מקרה נחשף סודה לממסד ולבני משפחתה.

קשת

רביעי, 21:15, "זיכרון בסלון 2021": שנה שנייה לשידור מיזם ההנצחה לניצולי השואה, בהשתתפות זיו שילון, דנה ויס, יהורם גאון, חנן בן ארי, ירדנה ארזי, פרופ' דן אריאלי וניצולת השואה עליזה לנדאו.
רביעי, 22:10, "בכל זאת אינני נפרד": שידור מיוחד מהיכל התרבות והאמנויות ירושלים של מופע ההוקרה לניצולי השואה והמתנדבים למענם, בהנחית מיה דגן ובהשתתפות ראש עיריית ירושלים, לימור לבנת ומיטב אמני ישראל: להקת שלווה, הראל סקעת, אברהם טל, קובי אפללו, פיטר רוט, אליאנה תדהר ולי בירן.

רשת

רביעי, 21:15, "אתה מת רק פעמיים": שיחת טלפון מפתיעה מבשרת לאמו של במאי הסרט כי היא היורשת החוקית של בית בצפון היוקרתי של לונדון. כל שעליה לעשות הוא להוכיח שהיא בתו של ארנסט בכינסקי, אלא שכמה ימים מאוחר יותר מתגלה באוסטריה מידע שמדהים את בני המשפחה: תעודת פטירה נוספת חושפת אדם עם אותו שם ומספר זהות, שנולד באותו יום ובאותו מקום בהם נולד ארנסט בכינסקי.
רביעי, 22:43, "על עצמך לא סיפרת דבר - מיכאל גולדמן": במהלך המלחמה, יליד פולין מיכאל גולדמן-גלעד עבר את גטו פשמישל ומשם גורש למחנות. לאחר המלחמה, הוא עלה לארץ ישראל ושימש כאחד מקציני המשטרה שניהלו את חקירתו של אדולף אייכמן.

yes

רביעי, 22:30, yes דוקו, "#אנהפרנק – סיפורים מקבילים": השחקנית הלן מירן חוזרת לסיפורה של אנה פרנק דרך דפי יומנה וצילומים ממקום המסתור של משפחתה. כמו כן, הסרט כולל עדויות של חמש ניצולות שואה, שהיו גם הן נערות צעירות באותה תקופה וגורשו למחנות - אולם בניגוד אליה, שרדו כדי לספר.
6 צפייה בגלריה
הלן מירן מתוך "#אנהפרנק – סיפורים מקבילים"
הלן מירן מתוך "#אנהפרנק – סיפורים מקבילים"
הלן מירן מתוך "#אנהפרנק – סיפורים מקבילים"
(באדיבות yes)
רביעי, yes MOVIES ACTION, "התנגדות": דרמה היסטורית ביוגרפית בהשתתפות ג'סי אייזנברג ("הרשת החברתית") וקלמנס פואזי ("טנט"), המביאה את סיפורו של מרסל מרסו, הפנטומימאי היהודי שהצטרף למחתרת הצרפתית ובעזרת כשרונו הציל אלפי ילדים יתומים במהלך מלחמת העולם השנייה.
רביעי, 21:15, yes TV ACTION, "אלו שנשארו": נציג הונגריה לפרס האוסקר. נערה יהודייה שאיבדה את משפחתה בשואה מוצאת נחמה בחברתו של רופא יהודי, ששרד גם כן וחי חיי בדידות. ביחד מנסים השניים להתחיל חיים חדשים.
6 צפייה בגלריה
מתוך "התנגדות"
מתוך "התנגדות"
מתוך "התנגדות"
(Frédéric Batier, Pantaléon Films GmbH)
בנוסף, ישודרו סרטים שונים על השואה ומלחמת העולם השנייה בהם "רשימת שינדלר", "הזייפנים", "אירופה אירופה", "הבן של שאול", "מר קליין", "חיים נסתרים", "אהבה זאת לא היתה" ועוד. במקביל, ב-yesVOD תיפתח קטגוריה מיוחדת, הכוללת סרטים כמו "ג'וג'ו ראביט", "הבלתי נראים", "האישה בזהב", "המפתח של שרה" ועוד.

סלקום tv

ערוץ עדויות בשיתוף "יד ושם" יעלה זו השנה השנייה לאוויר, וישדר החל מערב יום השואה למשך יומיים עדויות מצולמות באורך מלא של שורדי שואה, המספרים את סיפורם האישי.
בנוסף, יעלו מגוון סרטים כמו "ילדי וינדרמיר", "הפסנתרן", "טרנזיט", "רשימת שינדלר", "פנסיון פראכט", "אשתו של שומר גן החיות", "החטאים", "הקיץ של אביה" ועוד. כמו כן, יעלו גם תכנים דוקומנטריים שעוסקים בשואה, כמו "שינדלר: הסיפור האמיתי", "אושוויץ בצבע" ו"התזמורת האדומה".
6 צפייה בגלריה
מתוך "התזמורת האדומה"
מתוך "התזמורת האדומה"
מתוך "התזמורת האדומה"
(באדיבות סלקום tv)

פרטנר

בערוץ הסרטים ובשירות ה-VOD ישודרו סרטים שונים כמו "אשתו של שומר גן החיות", "הפסנתרן" ועוד.

i24NEWS

רביעי, 22:00, משדר מיוחד על חייו של ניצול השואה וזוכה פרס נובל לשלום, אלי ויזל: העיתונאית ואלרי פרז יוצאת למסע בין תחנות חייו של ויזל, שנשלח כילד עם משפחתו למחנה ההשמדה אושוויץ, שם נרצחו הוריו ואחותו הקטנה.
6 צפייה בגלריה
אלי ויזל בפאנל
אלי ויזל בפאנל
אלי ויזל בפאנל
(צילום מסך)