דה וויקנד, אחד המוזיקאים המצליחים בעולם, מאשים את טקס פרסי הגראמי בשחיתות. בהודעה שפירסם אמש (ג') ברשתות החברתיות, לאחר שנודע לו כי לא קיבל שום מועמדות לפרס, כתב: "הגראמי נשאר מושחת. אתם חייבים לי, למעריצים שלי ולתעשייה שקיפות..."
2 צפייה בגלריה
דה וויקנד
דה וויקנד
דה וויקנד בטקס פרסי ה-VMA השנה
(צילום: AFP/MTV)
טענותיו של דה וויקנד בן ה-30, שנולד בקנדה בשם אייבל מקונן טספיי, מתייחסות לתהליך הבחירה החסוי של המועמדים לגראמי, השומר בסוד על זהותם של חברי הוועדה לכל אורך הדרך. בכלי התקשורת האמריקניים מתארים את ההתעלמות הבוטה מהמוזיקאי - שצבר תוך שנים ספורות מיליוני מעריצים ברחבי עולם ועומד להופיע במופע המחצית המבוקש של הסופרבול השנה - כאחת מההחלטות השנויות במחלוקת של הפרס בשנים האחרונות.
האלבום האחרון של דה וויקנד, After Hours, שיצא השנה בחודש מרץ, גרף שבחים מצד המבקרים והקהל כאחד, אך אף שיר ממנו לא זכה למועמדות. כאמור, גם הוא עצמו לא מופיע השנה ברשימת המועמדים בטקס.
יושב ראש האקדמיה שבוחרת את המועמדים לגראמי, הארווי מייסון ג'וניור, הגיב להאשמות - והודה כי גם הוא עצמו היה מופתע מההחלטה, וכי הוא חושב שהמוזיקה של דה וויקנד מצוינת. "בסופו של דבר זה בתלוי בוועדה שמצביעה", הוא אמר. "אנחנו בוחנים את זה מחדש בכל שנה, מעלים תהיות ודנים בתהליך. עשינו את זה השנה, בשנה שעברה ונעשה את זה גם בשנה הבאה". היושב-ראש דחה על הסף את האפשרות שהוועדה, שבה משתתפים כ-20 מוזיקאים מקצועיים, הפלתה את אחד המועמדים בכוונה תחילה. "הם הקשיבו בביקורתיות לכל שיר שהגיע אליהם, ואני לא חושב שהתהליך היה פגום".
2 צפייה בגלריה
דואה ליפה
דואה ליפה
ברשימת המובילים במספר המועמדויות. דואה ליפה
(צילום: EPA)
רשימת המועמדים המלאה של פרסי הגראמי פורסמה אתמול בערב (ג'). ביונסה מובילה השנה עם תשע מועמדויות, ואחריה, עם הכי הרבה מועמדויות, נמצאים דואה ליפה, טיילור סוויפט והראפר רודי ריצ'. בקטגוריית אלבום השנה מועמדים השנה גם פוסט מאלון, קולדפליי, חיים (Haim), ג'ייקוב קולייר, דה בלאק פומאס וג'נה אייקו. טקס פרסי הגראמי ייערך ב-31 בינואר בלוס אנג'לס, וינחה אותו טרוור נואה. הטקס ישודר ב-yes.