ענקית הסטרימינג הבינלאומית פרסמה הבוקר (ג') את נתוניה לשנת 2020 וחשפה אילו שירים, אלבומים, אמנים ופודקאסטים הם המושמעים ביותר בארץ ובעולם. בגזרה המקומית, השיר המושמע ביותר בישראל הוא Blinding Lights של The Weeknd, אחריו Dance Monkey של Tones And I ו"אלוף העולם" של חנן בן ארי. את החמישייה סוגרים "מסע" של אליעד" ו"נחכה לך" של ישי ריבו ונתן גושן.
3 צפייה בגלריה
עומר אדם
עומר אדם
הגיע למקום הראשון. עומר אדם
(צילום: יאיר שגיא)
האמן המושמע ביותר בישראל הוא עומר אדם, שאלבומו "עומר" הוא גם האלבום המושמע ביותר בארץ בשנה החולפת. האמן השני הכי מושמע הינו אייל גולן ואחריו עדן חסון וישי ריבו. בילי אייליש היא האמנית הכי מושמעת בישראל ואחריה נועה קירל, אריאנה גרנדה, עדן בן זקן ודואה ליפה.
3 צפייה בגלריה
בילי אייליש
בילי אייליש
הכי מושמעת בארץ ובעולם. בילי אייליש
(AP Images)
בנוסף, ספוטיפיי מעדכנת כי בהשוואה לשנתיים החולפות, בשנת 2020 הישראלים האזינו יותר למוזיקה ישראלית. אם בשנים קודמות מילאו את רשימת השירים הכי מושמעים אמנים ותיקים ומוכרים, השנה, מוזיקאים צעירים הצליחו להתברג גבוה, כמו יסמין מועלם ושקל שהגיעו למקום ה-34 עם "מסיבה" ואלה לי שהגיעה למקום ה-38 עם "זוט עני".
בגזרה הבינלאומית, הראפר הפורטו ריקני באד באני הוא האמן המושמע ביותר בעולם על ידי משתמשי ספוטיפיי השנה, אחריו דרייק, ג'יי בלווין ו-Juice, ולמקומות הרביעי והחמישי, הגיעו WRLD ודה וויקנד, בהתאמה. בילי אייליש היא הזמרת המושמעת ביותר בעולם, זו השנה השנייה ברציפות, ואחריה טיילור סוויפט, אריאנה גרנדה, דואה ליפה והלסי.
3 צפייה בגלריה
נועה קירל
נועה קירל
נועה קירל - במקום השני ברשימת האמניות הכי מושמעות
(צילום מסך)
השיר ש"הוזרם" הכי הרבה פעמים בספוטיפיי הינו Blinding Lights של דה וויקנד ואחריו Dance Monkey של Tones And I - בדיוק כמו הנתונים בישראל. במקום השלישי הגיע The Box של Roddy Ricch ואחריו "Roses Imanbek Remix" של SAINt JHN. במקום החמישי הגיעה דואה ליפה עם Don’t Start Now. האלבום שהכי האזינו לו השנה הוא YHLQMDLG של באד באני.
גם פודקאסטים זכו להצלחה מסחררת השנה. הז'אנר הפופולרי ביותר בעולם הוא בנושאי חברה ותרבות, במקום השני קומדיה, ואחריו לייפסטייל ובריאות, אמנות ובידור וחינוך. הפודקאסט שהאזינו לו הכי הרבה בעולם ב-2020 הינו The Joe Rogan Experience, אחריו TED Talks Daily, במקום השלישי The Daily, במקום הרביעי הפודקאסט של מישל אובמה ובמקום החמישי Call Her Daddy בהנחיית אלכס קופר.
הפודקאסט הכי מושמע בארץ הוא "חיות כיס" ובמקום השני "שיר אחד" - שניהם של כאן הסכתים. למקום השלישי הגיע הפודקאסט "חושבים טוב", אחריו "קיצור תולדות האנושות - הקורס", ובמקום החמישי "מנועי הכסף" של כלכליסט בהנחיית שי סלינס ואורי גרינפלד.