"הרווחתי את הזכות לייצג את ישראל באירוויזיון ביושר - ואני חושבת שזה מגיע לי", כך אומרת עדן אלנה בשיחה עם ynet, שעות אחרי שנודע לה שתייצג את ישראל באירוויזיון בשנה הבאה.
(מתוך \"סוכן תרבות\", כאן 11)

אלנה הייתה אמורה לייצג אותנו כבר השנה, אבל בגלל מגפת הקורונה איגוד השידור האירופי החליט לבטל את התחרות. לפני פחות משבוע היא פרצה בבכי בשידור חי כשנודע לה שהתחרות לא תתקיים, והיום (א'), היא שוב הופתעה בשידור חי בתוכנית "סוכן תרבות" בתאגיד כאן - הפעם עם בשורה חיובית על כך שתייצג את ישראל בתחרות השירה האירופית בשנה הבאה.
"זאת הרגשה מטורפת", אמרה אלנה ל-ynet, "הרגשה מדהימה. אני ממש שמחה. בהתחלה חשבתי שזה ממש הגיוני שיתנו לי לייצג את ישראל בשנה הבאה גם, אבל אז ראיתי שמדינות מתחילות לבחור נציג חדש, וממש התבאסתי".
כשדיברנו אחרי גמר "הכוכב הבא" אמרת שאת גאה להיות האתיופית הראשונה שתייצג את ישראל, וכמעט הפסדת את התואר הזה. "האירוויזיון ממש חמק לי מהידיים, ושתבין, באמת חשבתי שזה הגיוני שיתנו לי להיות באירוויזיון בשנה הבאה, ממש לא רק בגלל שאני אתיופית, אלא בגלל שהרווחתי את זה ביושר. זה שאוכל להיות האתיופית הראשונה בכל זאת? ברור שאני שמחה".
1 צפייה בגלריה
עדן אלנה
עדן אלנה
עדן אלנה
(צילום מסך, כאן 11)
תתארי לי את השבוע שלך. מההודעה המאכזבת שקיבלת בשבוע שעבר, ועד לבשורה היום. "לא ממש יצאתי מהבית בגלל הקורונה. האמת שהשלמתי עם העובדה שלא יהיה אירוויזיון. יש כל כך הרבה דברים קשים בחוץ בלי קשר לתחרות הזאת. זה משהו נורא קטן ליד כל משבר הקורונה. מה זה אירוויזיון לעומת כל הבלאגן שיש? הרגשתי שזה נורא אגואיסטי לחשוב על עצמי. ניסיתי לקחת את סיפור האירוויזיון בפרופורציה, יש משהו שכולם צריכים להתאחד נגדו עכשיו וזו המחלה המזעזעת הזאת. ובכלל, יש לי נטייה להיות עם הרגליים על הקרקע, אז גם אם לא היו מודיעים לי שהאירוויזיון מבוטל, הייתי מכינה את עצמי לביטול".
אלנה, שמיוצגת בחברת התקליטים ארומה מיוזיק, תיסע כאמור לאירוויזיון שייערך בשנה הבאה, אבל היא תיאלץ לעשות זאת ללא השיר Feker Libi, שכתבו עבורה עידן רייכל ודורון מדלי. "זה מרגיש לי קצת פספוס", היא אומרת, "זה שיר שאומר כל כך הרבה וממש רציתי שננצח איתו. השיר הזה מכיל בתוכו כל כך הרבה. אני יכולה להגיד שהדבר היחיד שהפחיד אותי בשיר זה שמבחינה ווקאלית הוא לא הבליט את הקול שלי, אבל מעבר לזה הוא מייצג את כל האוכלוסייה שיש בארץ. הוא בכמה שפות ובסופו של דבר המדינה הזאת מורכבת ממהגרים, וזה מה שכל כך אהבתי בשיר. הוא גם מדבר לחו"ל על כל מה שקורה עם הפליטים. הרגשתי שהשיר הזה מייצג את כל העולם".
אולי גם בשיר של השנה הבאה תהיה השפה האמהרית? "אשמח. אבל זה היה אמור להיות אפקט הפתעה וזה אכזב אותי שאני לא יכולה להשתמש בשיר הזה".