קניה ווסט צייץ אמש (שבת) כי הוא מתכוון להתמודד בבחירות לנשיאות 2020, שיתקיימו בעוד ארבעה חודשים. "אנחנו חייבים להבין את ההבטחה של אמריקה בכך שנסמוך על אלוהים, נאחד את החזון ונבנה את העתיד. אני רץ לנשיאות 2020", כתב במהלך חגיגות יום העצמאות האמריקני. את הציוץ חתם בהאשטג #2020Vision, וישנן השערות שאולי מדובר בסלוגן לקמפיין שלו.
זו לא הפעם הראשונה שהמוזיקאי חושף את רצונו לשבת בבית הלבן. בשנת 2015 בטקס ה-VMA הוא אמר שהוא מתכוון לרוץ לנשיאות 2020, אולם ב-2018, אחרי שהביע תמיכה בדונלד טראמפ אמר כי הוא מוותר על החיים הפוליטיים. הצהרה זו לא החזיקה זמן רב, ובסתיו 2019 ווסט הודיע שישיק את הקמפיין שלו בבחירות 2024.
אף שהבחירות יתקיימו כבר בנובמבר הקרוב, טכנית ווסט יכול להיכנס למירוץ לנשיאות ולרוץ בתור מועמד עצמאי, אולם בשלב זה לא ידוע אם הוא הגיש את כל המסמכים הנדרשים לכך, האם הוא מתכוון לעשות זאת בעתיד הקרוב, או שזו פשוט עוד הטרלה שלו.
1 צפייה בגלריה
קניה ווסט
קניה ווסט
קניה ווסט
(צילום: AP)
התגובות לציוץ לא איחרו לבוא. קים קרדשיאן שיתפה את הציוץ עם דגל אמריקה כדי להביע תמיכה והיזם אילון מאסק כתב "יש לך את התמיכה שלי". רוב התגובות היו בעיקר משועשעות, כמו למשל גולשת שציינה שאם קניה ייבחר, קים קרדישיאן תהיה האישה הראשונה של ארצות הברית.