כשחידוש הפעילות של עולם התיאטרון לא נראה באופק, אחד השחקנים העסוקים בישראל, גיא לואל, מצא פתרון זמני והחל לעזור בירקנייה בנס ציונה.
"אני לא אוהב לשבת ולבכות שאין עבודה, אז הגעתי לכאן, לעזור בעסק של קרוב משפחה", אמר השחקן ל-ynet. "כשהבנתי שלא הולכות להיות הצגות ואין אופק - ידעתי שצריך לקחת את עצמי בידיים. אני מעדיף להזיז את עצמי מאשר לשבת בבית".
2 צפייה בגלריה
גיא לואל
גיא לואל
"ידעתי שצריך לקחת את עצמי בידיים". לואל
(צילום: ענת מוסברג)
ללואל בן ה-49 רזומה ארוך ויוקרתי בעולם התרבות בישראל - מסדרות טלוויזיה מצליחות כמו "פולישוק", "השוטר הטוב", "אלישע", וסרטי קולנוע כמו "חוכמה הבייגלה", "זרים" והצגות תיאטרון רבות ב"הבימה", בית ליסין ותיאטרון הקאמרי.
מאז החל משבר הקורונה, הודיעו במשרד הבריאות על איסור התקהלות, ואחד הנפגעים המרכזיים - שחזרתו לא נראית באופק - הוא עולם התיאטרון. שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה כי בפעימה השנייה של שחרור המשק, שצפויה באמצע חודש מאי, היא תפעל למען החזרת הופעות קטנות של 50-100 אנשים, אולם התקהלות של 100-500 איש - לדבריה לא על הפרק.
2 צפייה בגלריה
החזרה לתיאטרון לא באופק. לואל
החזרה לתיאטרון לא באופק. לואל
החזרה לתיאטרון לא באופק. לואל
(צילום: מוטי קמחי)
השחקנים ואנשי התרבות הביעו את מחאתם על העדר התמיכה מהמדינה. ביום ג' צפויה מחאה של פורום מוסדות התרבות והאמנות תחת הסלוגן: "אסור להשאיר את הבמה הזאת ריקה". לואל הוסיף כי להפגנה הוא לא יגיע כי יעזור בירקנייה, אבל הוסיף ש"מצב התיאטרון נראה רע מאוד".
השרה רגב דיברה על מימון לפעילות דיגיטלית. "תיאטרון נראה רע מאוד כשהוא מצולם, כך שזה לא פתרון. לשבת ולבכות זה יפה, אבל אני מעדיף לעזור. אני לא רוצה שיגידו לי 'כל הכבוד'. זה המצב וזה מה שיש".