המוזיקאי יובל מסנר נפטר אתמול (ו') בגיל 56 בבית החולים איכילוב. מסנר היה צ'לן, יוצר ומפיק מוזיקלי והותיר אחריו שני ילדים.
מסנר מוכר בעיקר בזכות להקת טאטו אותה הקים עם אלונה דניאל וערן צור בשנות השמונים, במהלך לימודיהם של השלושה בבית הספר "רימון". הלהקה הוציאה רק אלבום אחד בשנת 1988, "חתוך תוכן", שכלל שירים כמו שיר הנושא, "בדידותי" ו"מחבואים" - אך זכה לאהדה והערכה רבה.
1 צפייה בגלריה
יובל מסנר
יובל מסנר
יובל מסנר
(ynet)
לאחר פירוקה של טאטו מסנר השתתף בהרכבים שונים, בין היתר הקים עם דנה ברגר ודן תורן את ההרכב בלאגן והמשיך לעבוד עם ערן צור על שירים מקריירת הסולו שלו כמו "ערב ב' כסלו" ו"פתאום נהיה קיץ". ב-2004 הוא התאחד עם צור ודניאל והם שחררו את אלבום המופע "רביעיית מסנר".
בשנת 1989 מסנר אנס וקשר נערה בת 18. הוא הודה במעשה, הורשע באונס קטינה ונשלח לחצי שנת מאסר בפועל ולשנת מאסר על תנאי. פסק הדין עורר ביקורת על היותו סלחני וקל ומשום שכלל ביקורת של השופטים דווקא על התנהגותה "האווילית" לדבריהם, של הקורבן.
אף על פי כן, לאורך השנים מסנר ליווה מוזיקאים שונים כצ'לן ומפיק מוזיקלי, כתב מוזיקה לסרטים ותיאטרון ואף זכה בפרס "קיפוד הזהב" על ההצגה "אדם זבי דם" בתיאטרון "הסמטה". בשנת 2018 נמתחה ביקורת חריפה, במסגרת MeToo, על האיחוד של להקת טאטו והבמה שמסנר קיבל במסגרת סיקור האירוע ונעשתה קריאה להחרים אותו.
טאטו באולפן ynet - בדידותי