היוצר והשחקן צבי שיסל הלך היום (ד') לעולמו לאחר קריסת מערכות, כך נמסר מבית חולים איכילוב. שיסל היה שחקן, מפיק קולנוע וטלוויזיה, תסריטאי, מפיק מוזיקלי ובמאי קולנוע. הוא היה חלק מחבורת "לול" עם אריק איינשטיין ואורי זוהר בשנות ה-70 ושיחק בכמה מסרטי הקאלט הישראליים ובהם "שבלול" ו"מציצים". כמו כן הוא גם הפיק כמה מאלבומיו של איינשטיין.
3 צפייה בגלריה
(צילום: יוגב אטיאס)
דוד, בנו של צבי שיסל, אמר ל-ynet: "הוא הצחיק אותנו עד הרגע. היינו איתו עד היום בבוקר והוא הצחיק אותנו כמו תמיד. מטבע הדברים רגעי הפרידה לא היו פשוטים. הוא יצא בצורה שלווה והיה לנו את האבא הכי טוב והכי מדהים, וזכינו לראות תרבות ויצירה. היו לו חיים מעניינים ואנחנו תמיד נאהב אותו".
3 צפייה בגלריה
צבי שיסל
צבי שיסל
צבי שיסל
(צילום: שאול גולן)
שיסל היה אחד היוצרים הבולטים בישראל בשנות ה-70. הוא שיחק בסרט "השכונה שלנו" בבימוי של אורי זוהר ובסרט "חצי חצי" בבימויו של בועז דוידזון. הוא היה אחד התסריטאים והמפיקים של חבורת לול, והוא שיחק בסרטים "מציצים", "עיניים גדולות" ו"שבלול". בנוסף הפיק עם אריק אינשטיין את התוכנית "סע לאט". שיסל נחשב לאחד האבות של סרטי המצלמה הנסתרת והסרט "ישראלים מצחיקים" שביים ב-78', הביא, על פי דיווחי המפיץ, לא פחות מ-751 אלף צופים משועשעים לבתי הקולנוע.
בשנות ה-80 נסע לארצות הברית, שם ביים פרסומות ועבד בחברה "קנון" של מנחם גולן ויורם גלובס. הוא ביים את הסרט "סבבה" וכשחזר לארץ יצר את הסרט "לול" על בסיס סדרת הטלוויזיה המצליחה. הוא היה הבמאי והשתתף בקלטת הילדים של אריק איינשטיין ומוני מושונוב "כמו גדולים" וגם עבד איתם על הסרט "כבלים". בשנת 2001 ביים את הסרט האחרון בסדרת אסקימו לימון - "החגיגה נמשכת" (2001). לפני שנה כיכב בסדרה "הקיבוצניקים" שעלתה ב-HOT.
עם היוודע דבר מותו, צחי נוי אמר ל-ynet: "אני המום מהדבר הזה. חבר טוב, הוא ביים אותי ב'סבבה' ועבדנו יחד תקופה ארוכה. הוא היה בן אדם מדהים. שטותניק אמיתי. מעמודי התווך של הקולנוע הישראלי אם אתה מסתכל על 'לול' ו'מציצים', היה איש מדהים".
3 צפייה בגלריה
צבי שיסל
צבי שיסל
צבי שיסל
(צילום: צביקה טישלר)
גם שר התרבות והספורט חילי טרופר הספיד את שיסל: "צבי שיסל, היה במאי ושחקן ישראלי יוצא דופן ובעל כישרון נדיר. טביעות אצבעותיו ויצירותיו נשארות בלב ישראלים רבים שיודעים לצטט פנינים רבות שהוא יצר. לשיסל שמור מקום של כבוד בתרבות הישראלית. יהי זכרו ברוך".
מיקי גבריאלוב ספד לו בטוויטר: "צבי אומר שגשמים כאלה מזיקים לחקלאות. צבי אומר שקר לו בראש, תסגור איזה חלון. צבי אומר שקשה לו לנשום ונגמרו לו הטיפות. צבי אומר שגילו כוכב שיש עליו חיים', ואני חושב, חושב עליך. כבר מתגעגע, מיקי".