על סט צילומים, השחקן אלק בולדווין ירה הלילה (ה') באביזר של אקדח והרג בטעות צלמת ופצע את במאי הסרט. האירוע החריג התרחש במהלך צילומי הסרט Rust, מערבון שמצולם בימים אלה בניו מקסיקו.
סט הצילומים בניו מקסיקו
(צילום: רויטרס)
ההרוגה בתקרית היא הלינה האצ'ינס, מנהלת הצילומים בת ה-42 של הסרט. לפי הדיווחים, היא פונתה במסוק מהסט ומותה הוכרז בבית החולים. גם במאי הסרט, ג'ואל סוזה נפצע ופונה לבית החולים באמבולנס במצב קריטי.
לפי פרטים ראשונים שהרשויות פרסמו, בשעה 13:50, זמן מקומי, בולדווין ירה באקדח כחלק מצילומי סצנה. האקדח היה אמור להיות מנוטרל וכעת החוקרים בודקים מדוע הנשק ירה, האם היו בו כדורים אמיתיים או אבק שריפה למטרות צילומים שפגע בקנה בדרך כלשהי. בשלב זה אף אחד לא נעצר. בניו מקסיקו דיווחו כי בולדווין בכה בזמן שתושאל על ידי החוקרים.
3 צפייה בגלריה
אלק בולדווין
אלק בולדווין
אלק בולדווין בפייסטיים עם אישתו שעות ספורות לפני האירוע
(צילום מסך)
הסרט Rust הוא מערבון שמתרחש בקנזס בשנת 1880. בולדווין הוא מפיק שותף בסרט ומגלם בו את פורע החוק הרלנד ראסט שנוסע לקנזס כדי להבריח את נכדו בן ה-13 מהכלא, שם הוא מחכה לגזר דין מוות אחרי שהואשם ברצח. לצידו של בולדווין משחקים טראוויס פימל, ג'נסן אקלס ופרנסס פישר, צילומי הסרט אמורים היו להימשך עד תחילת נובמבר אך כעת נעצרו.
מנהלת הצילומים, האצ'ינס בת ה-42, הייתה אחת מהכוכבות העולות בהוליווד ואף נכללה ברשימת הצלמים שכדאי לצפות בהם משנת 2019 של גילדת צלמי הקולנוע האמריקנית. כבת של חייל, האצ'ינס גדלה בבסיס סובייטי בחוג הארקטי ולמדה מאוחר יותר בקייב שבאוקראינה. היא החלה לעבוד בקולנוע דוקומנטרי בבריטניה ולאחר מכן הגיעה ללוס אנג'לס ללמוד צילום קולנוע. ברשימת הסרטים שלה ניתן למצוא את סרט האימה "דרלין" וסרט נוסף שסיימה לצלם ממש לפני שהתחילה לעבוד על Rust.
3 צפייה בגלריה
סט הצילומים של הסרט RUST
סט הצילומים של הסרט RUST
סט הצילומים של הסרט RUST
(AP)
3 צפייה בגלריה
סט הצילומים של הסרט RUST
סט הצילומים של הסרט RUST
סט הצילומים של הסרט RUST
(AP)