הזמרת דניאל סאן קריאף הגישה תלונה נגד שדר בתאגיד הציבורי, אחרי שנגע בשפתיים שלה ללא אישורה. סאן קריאף כתבה היום (שבת) בחשבון הפייסבוק שלה כי האירוע אירע בחודש אוקטובר, ולמרות שהגישה תלונה לתאגיד השידור הציבורי - השדר עדיין משדר.
"לפני כמה חודשים הגעתי לתחנת רדיו עם טיפקס. לפני השידור נכנסתי לשירותי נשים ושטפתי ידיים", מתארת סאן קריאף בפייסבוק וממשיכה, "מהתא יצא איש, שהחל להתלוצץ איתי, אולי גם על חשבוני 'את זמרת?' השבתי 'כן', ענה 'לא נורא', שתקתי ואז הוא הוסיף 'אני רק המנקה פה', אמרתי לו 'אוקי' והמשכתי הלאה, הייתי במצב רוח סלחני ולא יחסתי לזה חשיבות".
1 צפייה בגלריה
דניאל סאן קריאף
דניאל סאן קריאף
דניאל סאן קריאף
(צילום: זוהר רון)
"כשנכנסנו לשידור מתברר שה'מנקה' הוא השדרן שמארח אותנו, בצהרי שישי. במהלך השידור אווירת ההתלוצצות המשיכה, בעודי שרה ונהנת עם חבריי להרכב אני מקבלת קריצות, פזילות ופרצופים 'מצחיקים' שקוראים לי 'תחייכי למה את לא מחייכת?!'.
בסיום השידור כולם התקפלו ובמסדרון השדרן פנה אל מישהו מהלהקה ואמר לו 'מפחידה זאתי אה?', והוא ענה לו 'לא מה פתאום, היא מקסימה'. כנראה הרגיש שיש לו עסק עם מישהי שלא כדאי להתעסק איתה וזה נכון מאוד".
קריאף מוסיפה ומתארת כי להמשך "הדוחה" של התנהגותו של השדר לדבריה, לא ציפתה. "השדרן המשיך ופנה אליי שכולם אוספים ציוד מסביב, 'יש לך לכלוך מהאודם'. עוד לפני שקלטתי מה קורה הוא נגע בשפתיים שלי עם האצבע שלו, הרגשתי נורא.
קרו לי מקרים כאלו, אני דרוכה כאישה, שאוי ואבוי שמישהו יחדור למרחב שלי, יגע בי לא כראוי וללא רצוני.
אני בדיוק סיימתי לשתות מים מהמימיה האקולוגית שלי מפלדה, והצעתי לו אותה לראש עם חיוך קריפי של 'אתה לא מכיר אותי נשמה'. זה האינסטיקט שלי".
"כל השתלשלות האירועים הזו גרמה לי להרגיש ממש רע, אני בחורה רגישה מאוד וזה שיבש אותי. מיד אחרי זה הוא הציע שנשב לקפה. כל הסופש הרגשתי נורא, שפתיים זה דבר אינטימי מאוד. אתה מארח אנשים אצלך שבאים להרים לך בתכנית, באנו לאולפן שלך, הקדשתי מזמני, אני במגרש הביתי שלך. אולי אני יפה ומוכשרת ומושכת אז תבוא ותקח בכוח?
לא ראוי שדבר כזה יקרה בתחנת רדיו, בטח לא בתחנה ממשלתית שאמורה לתת במה ופרנסה לאנשים טובים.
ולא ראוי שזה יקרה בכלל, לא סימנתי ולא ביקשתי את התשומת לב הזו עם היופי שלי.
מאז שמעתי שזאת לא הפעם ראשונה, ואותו שדרן נופל במקמות האלו שוב ושוב וממשיך לעבוד ולשדר לאנשים".
סאן קריאף כותבת כאמור, כי הגישה את התלונה באוקטובר. "אני לא רוצה להכפיש את שמו ולשים פה תיוגים, רק מבקשת שהנוגעים בדבר יעשו מעשה והמינימום הוא לא לתת במה כזו לאדם כזה. אני רואה שהוא ממשיך בפעילות כרגיל למרות שהגשתי תלונה באוקטובר בדרכים המקובלות, אז החלטתי לכתוב את הפוסט הזה".
ההחלטה בעניינו של השדר צפויה להתקבל מחר. מהתאגיד נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בבדיקה ומטופל על פי הנהלים המקובלים בשירות הציבורי". תגובת השדר, שהושעה כבר בעבר בעקבות עבירה על חוקי התאגיד בשידור, טרם התקבלה.