סדרת הטלוויזיה "שעת נעילה", ששודרה אתמול (ב') בכאן ומספרת את סיפורם של החיילים בשטח במלחמת יום הכיפורים, נחשבת לפרויקט הדגל של תאגיד השידור. הנה כל מה שתרצו לדעת על הסדרה.
4 צפייה בגלריה
מתוך "שעת נעילה"
מתוך "שעת נעילה"
עוקבת אחר הימים הראשונים של המלחמה. "שעת נעילה"
(צילום: ורד אדיר)

הסדרה מספרת את כל סיפור המלחמה?

לא, היא מספרת את סיפור הימים הראשונים של המלחמה, ומתמקדת בקרבות הבלימה של כוחות צה"ל במוצבים ברמת הגולן אל מול הכוחות הסורים.

הסדרה מבוססת על סיפורים אמיתיים?

כן, הסיפורים בסדרה אמיתיים, אבל הדמויות לא. כך לדוגמה, מסביר באולפן ynet השחקן שחר טבוך שמגלם את אבינועם, חייל המודיעין שמתריע על היערכות הסורים למתקפה: "הדמויות מבוססות על כל מיני סיפורים בתוך סיפורים בתוך סיפורים. אבינועם הוא אוסף של כל מיני חיילי מודיעין במהלך המלחמה - לקחו מהסיפורים של כולם וחיברו כאחד והוסיפו כמות של בדיוניות".
כוכבי "שעת נעילה" בריאיון לאולפן ynet
(צילום: חגי דקל)

כמה זמן עבדו על הסדרה?

כעשור. הסדרה אמורה הייתה לעלות לשידור לפני כעשר שנים בערוץ 10 תחת השם "כיפור", אולם בעקבות העלויות הגבוהות, ערוץ 10 ויתר עליה.

כמה הסדרה עולה?

הושקעו בה 23 מיליון שקל - סכום שיא לסדרה ישראלית. בחישוב גס, כל אחד מפרקיה עולה יותר משני מיליון שקל.
4 צפייה בגלריה
מתוך "שעת נעילה"
מתוך "שעת נעילה"
הייתה אמורה לעלות לפני כעשור. "שעת נעילה"
(צילום: ורד אדיר)

כמה פרקים יש?

עשרה פרקים. אמש שודרו שני פרקים רצופים, ומעתה ישודר בכל יום שני פרק נוסף. פרקי הסיום - שהם למעשה פרקים 9 ו-10 - ישודרו גם כן יחדיו.

הסדרה מתמקדת רק במלחמה?

בעיקר במלחמה, אבל עוסקת גם במחאת "הפנתרים השחורים" של יוצאי עדות המזרח שנערכו באותן השנים. מרקו (עופר חיון), מלאכי (מאור שוויצר) ואלוש (אמרי ביטון) הם כמה מחברי התנועה שגם משרתים כחיילים במלחמה, בימים שבהם המחאה בארץ הולכת ומתחזקת. השחקנים שמגלמים אותם למדו את השפה המרוקאית במיוחד עבור הסדרה אצל מורה פרטי.
4 צפייה בגלריה
מתוך "שעת נעילה"
מתוך "שעת נעילה"
למד מרוקאית במיוחד עבור הסדרה. ביטון מתוך "שעת נעילה"
(צילום: ורד אדיר)

אילו עוד שחקנים משחקים בסדרה?

בסדרה מככבים אביב אלוש, עידו ברטל, עופר חיון, ליאור אשכנזי, אימרי ביטון, עומרי פרלמן, ג'וי ריגר, לי בירן וכמובן הכוכב של שני הפרקים הראשונים - השחקן הצעיר שחר טבוך בן ה-21, שמגלם את אבינועם.

במשך כמה זמן תשודר הסדרה וכיצד ניתן לצפות בה?

הסדרה תשודר במשך כחודשיים בכאן, כאמור. היא זמינה לצפייה בפלטפורמות ה-VOD השונות וכן גם באתר של כאן. בניגוד לתכנים אחרים של התאגיד, הסדרה לא תעלה ליוטיוב.
4 צפייה בגלריה
מתוך "שעת נעילה"
מתוך "שעת נעילה"
מתוך "שעת נעילה"
(צילום: ורד אדיר)

למה היא לא תשודר ביוטיוב?

משום ששירות הסטרימינג של HBO רכש את זכויות שידורה במיליוני דולרים מהתאגיד. השידור שם אמור להתחיל בעוד כשלושה שבועות.