העיתונאי משה נוסבאום הודיע היום (שבת) כי הוא אובחן כחולה במחלת ניוון שרירים, ALS.
1 צפייה בגלריה
משה נוסבאום
משה נוסבאום
משה נוסבאום
(צילום: עידו ארז)
במייל ארוך ומפורט כתב המשטרה של חדשות קשת שיתף את העובדים של חברת החדשות במצבו: "אני מניח שבעת האחרונה חלק מכם נשאל מה קרה לי ולמה אני מדבר לאט. אפילו אותי שאלו. לפיכך מוצא לנכון לשתף אתכם בהערכה המסתמנת בתום שורה של בדיקות ופגישות עם רופאים מומחים".
נוסבאום כתב: "על פי ההערכה זאת, אני בשלבים ראשונים של ALS - מחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא. כן, זה לא נעים, משפחתי ואני מודעים להשלכות ונערכים בהתאם. לא, אין צורך למהר להיפרד, לנחם או להספיד אותי. אני עדיין חי ובועט - אולי קצת יותר לאט... נכון לעכשיו, בכוונתי להמשיך לעבוד, אם כי מטבע הדברים אני מוריד הילוך (ממילא מספר השוטרים הולך ופוחת ולכן גם מספר הדיווחים יורד בהתאמה)".
נוסבאום הוסיף כי: "כדי לא 'לתקוע' את המהדורות, אופיע פחות מול מצלמה, אך עדיין אמשיך לכסות את התחום ובעת הצורך - ולא יעזור לסודרי ולהלפגוט (עורכי המהדורה, ר.ב) כלום - אשב באולפן ואוציא להם את הנשמה... כך גם בתוכניות אחרי הצהריים, ההחלטה על המשך העבודה התקבלה בעצה אחת עם אבי וייס (מנכ״ל חברת החדשות, ר.ב)".
עוד כתב נוסבאום מילות תודה למנכ"ל החברה, שאפשר לו להמשיך ולשבת באולפנים על אף מצבו: "העובדה שהתאפשר לי להמשיך לשדר בחודשים האחרונים למרות הדיבור האיטי והחריג באה מתוך החלטה אמיצה במיוחד ערכית יוצאת דופן וראויה לכל שבח. על כך אני מסיר את הכובע (ובמושגים שלי מחבר גבות) לסיום, אין לי שום בקשה מיוחדת. בינתיים הכל ממשיך כמעט כרגיל. בסה"כ חשבתי שמן הראוי לשתף אתכם".
נוסבאום בן ה-68 נחשב לאחד העיתונאים הוותיקים והבולטים בטלוויזיה. את דרכו העיתונאית הוא החל בשידורי הרדיו בקול ישראל, אולם הצטרף אל חברת החדשות בראשית ימי ערוץ 2.