לא מצליחים להשתלט על המחשבות שעוסקות הדוכס? בלעתם את כל הפרקים בבינג' ועכשיו אתם מתקשים להרפות ולהמשיך הלאה? הדרמה הרומנטית התקופתית ששונדה ריימס העניקה בנדיבותה לנטפליקס מצאה את דרכה מהר מאוד לפסגת רשימות הצפייה של המנויים, ואפשר להבין איך, עם שפע סצנות לוהטות וסקס אפיל, שמגובים בתלבושות מהממות וסקנדלים ציוריים. החדשות הטובות? אם סיימתם עם מה שקרה מול המצלמות, אספנו עבורכם קצת מידע פיקנטי על מה שהתרחש מאחוריהן.
15 צפייה בגלריה
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
מתרגשים כמוך. פיבי דיינבור מצטלמת ל"ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

סדרי לך שמלה

הכיסים העמוקים של נטפליקס הוכיחו את עצמם גם הפעם, אבל במקרה הזה הכסף - שעל פי "הסאן" מוערך בכחמישה מיליון פאונד לפרק - לא נשרף על אפקטים ממוחשבים, קרבות מרובי ניצבים או ליהוקים נוצצים. הו לא. הכסף כולו נותב לגרדרובות גדולות מהחיים, פאות, תכשיטים ולוקיישנים של אנגליה במאה ה-19.
15 צפייה בגלריה
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
נהנית מהתקציב. דיינבור מאחורי הקלעים של "ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

סקס, לפני הכל

צילומי הסדרה הסתיימו בפברואר 2020, בדיוק לפני שהקורונה עשתה כניסה חגיגית משלה. הם נפרסו על פני תשעה חודשים - תקופה ארוכה יחסית לצילומי סדרה.
הסצנה הראשונה ביום הצילום הראשון של רגאיי-ז'אן פייג' (הדוכס סיימון) ופיבי דיינבור (דפני) הייתה, איך לא, סצנת סקס לוהטת בספרייה. למזלם של שני השחקנים, קדמו לצילומים שישה שבועות של מחנה אימונים שבו העמיקו את ההיכרות ביניהם. ולא רק זה - הם ושאר הקאסט קיבלו שם תדרוכים והכשרות בכמה תחומים שחלקם כבר לא מהווים חלק מהחיים המודרנים, כמו גינונים חברתיים, רכיבה על סוסים, ריקודים תקופתיים, שיעורי קול, ירי, אגרוף ונגינה על פסנתר.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
זה היה חלק מהתדריך? "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

דרושה: מתאמת אינטימיות

סצנות הסקס הן כמובן ליבה הפועם של הסדרה, זמן לא קצר הושקע בבניית אינטימיות וקרבה ובהכנות לסצנות המיניות של רגאיי-ז'אן ופיבי. למעשה, ההפקה מינתה לשני הכוכבים הראשיים "מתאמת אינטימיות" - שורה שללא ספק תראה נפלא בקורות החיים של האישה - שתפקידה המעומעם כלל עבודה עם שני השחקנים כדי שהסצנות יראו אותנטיות ואמיתיות, וחשוב מכך, ששניהם יחושו בנוח במהלך הצגתן. הסקס בין דפני לסיימון לא נועד רק לחרמן אתכם על הספה, אלא נוצל גם לטובת אג'נדת ההעצמה הנשית של היוצרים - כמעט כל הסצנות המדוברות צולמו מנקודת מבטה של דפני, כדי לספר את סיפור ההתעוררות המינית שלה.
ג'ונתן ביילי, שגילם את האח אנתוני, העביר גם הוא את יום הצילומים הראשון שלו בסצנת סקס בחיק הטבע, ואף התבקש לחשוף במהלכה את הישבן שלו. אף אחד לא סיפק לו מתאמת אינטימיות, אגב, כי כמה אינטימי אתה כבר יכול להיות כשאתה עושה סקס על עץ.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
מחוץ לפריים: מתאמת האינטימיות של "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

פאה פרטית

הדמויות של "ברידג'רטון" הן מוצלחות ומפתות, אבל כמו שכבר אמרנו - הכוכבות האמיתיות בסיפור הן כמובן התלבושות. מעל ל-7,800 תלבושות כללה המלתחה העצומה של הסדרה, והיא נוצרה במיוחד עבורה על ידי צוות שכלל מעל ל-230 איש - משמלות וג'קטים ועד נעליים וכפפות - הכול עבודת יד. בריאיון ל"אינדיווייר", המלבישה של "ברידג'רטון", אלן מירויניק, כינתה אותה "הסדרה הגדולה ביותר של הקריירה שלי".
אגב, כיאה לבת למשפחת ברידג'רטון, דפני לעולם אינה לובשת את אותה השמלה פעמיים. לפי מירויניק, ליהלום של העונה היו מעל למאה שמלות ששימשו רק אותה. ואם אנחנו כבר סופרים, גם המלכה שרלוט מעולם לא השתמשה באותה הפאה פעמיים, וכל פאה שלה תאמה את השמלה שלבשה. "היא מאוד משועממת", ציין באחד הראיונות השואוראנר כריס ואן דוסן, "אין לה מה לעשות חוץ מלחכות שבעלה ימות, וזה מה שמעביר לה את הזמן". והנה אנקדוטה שתוכלו להפטיר כבדרך אגב באירועים חברתיים: בתקופה המדוברת באנגליה החלו אנשים לשחרר את הפאות שלהם, בין היתר עקב מס יקר שהוטל על הפודרה ששימשה לתחזוק הפאה, והצריך סכומים שלא כולם יכלו לעמוד בהם.
15 צפייה בגלריה
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
ברידג'רטון - מאחורי הקלעים
כל פאה צריכה הד-פיס משלה. מאחורי הקלעים של "ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

משחק ביתי

אם נדמה לכם שאתם מזהים כמה מתפאורות הרקע של "ברידג'רטון" - אתם לא טועים. לפי המגזין של אופרה וינפרי, הסדרה אימצה לעצמה כמה וכמה סטים ששימשו סדרות תקופתיות אחרות - החל מהבית בו צולם "המועדפת" עם אמה סטון ואוליביה קולמן, ועד זה ששימש את "הכתר" של נטפליקס. חלק מהסצנות נערכו בבית שבו צולמו הסדרות "אחוזת דאונטון" ו"ויקטוריה". אולם הריהוט הצריך טיפול אחר לחלוטין. אחת התובנות של ההפקה הייתה שהצבע הכהה שמאפיין ריהוט מהמאה ה-19 הוא למעשה... לכלוך. לכן, כל הריהוט של הבון-טון הלונדוני של "ברידג'רטון" נבנה במיוחד עבור הסדרה והיה צבעוני ומבריק כחדש, ובכל הריהוט - הכוונה היא להכול. כולל הווילונות, השטיחים והציורים על הקירות.
פרט טריוויה קסום נוסף: בית משפחת "ברידג'רטון" עוצב בהשראת בית אלת'ורפ, שהיה ביתה הקודם של הנסיכה דיאנה לפני נישואיה לנסיך צ'ארלס.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
דיאנה? לא בדיוק. מתוך "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

הקרדשיאנס vs. הקנדיס

לכל אחת מהמשפחות הראשיות – הברידג'רטונים והפת'רינגטונים – יש סמל משפחתי. אצל הברידג'רטונים זוהי דבורה, שמופיעה כמה וכמה פעמים בסדרה (בעקבות מותו של אב המשפחה בספרים מעקיצת דבורה), והפת'רינגטונים מחזיקים בפרפר. פלטת הצבעים השלטת של הברידג'רטונים היא כצבעי פורצלן וודג'ווד (פסטלים בהירים, בעיקר תכלת וירוק), בעוד זאת של הפת'רינגטונים היא כמובן פלטת "עיוורון מובטח", אם להשתמש בדמיוננו. כרפרנס, התייחסה ההפקה לבנות משפחת פת'רינגטון כאחיות קרדשיאנס (אמא פת'רינגטון היא קריס ג'נר ופנלופה היא סוג של קלואי), ואילו הברידג'רטונים הוקבלו למשפחת קנדי. אתם יודעים, כסף חדש מול כסף ישן.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
תכירו את הקרדשיאנטונ'ז. מתוך "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

השערה והסערה

לוק תומפסון ולוק ניוטון - או בקצרה, "הלוקים" - שמגלמים את האחים לבית ברידג'רטון, קולין ובנדיקט, נעזרו בפאות לחיים מודבקות. אבל פאות הלחיים של ג'ונתן ביילי, שמגלם את אחיה הגדול של דפני, אנתוני, הן לגמרי שלו מהבית. אז הוא חסך לעצמו גירודים והדבקות אבל לדבריו הוא החל להתחרט על הבחירה לקראת סוף הצילומים, כי התחזוק שלהן דרש ממנו הרבה זמן ואנרגיה, וגם כי הוא חשש שאחרי שהוא יוריד אותן הוא "לא יצליח ללכת ישר".
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
מזהים מי הביא את הפאה מהבית? משפחת "ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

תנשמו עמוק

מי שיצר את המחוכים עבור הסדרה הוא המחוכאי הידוע, מיסטר פרל, שיצר גם את המחוך שלבשה קים קרדשיאן במט גאלה בשנת 2019. חוץ ממנה, מר פרל אחראי גם לעיצוב המחוכים של אחיותיה, מדונה ועוד אחת, ביונסה.
15 צפייה בגלריה
לא המילייה הרגיל של ריימס. מתוך "ברידג'רטון"
לא המילייה הרגיל של ריימס. מתוך "ברידג'רטון"
אולי בטור הבא של קווין בי. מתוך "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

זירה חופשית

הדמות של וויל מונדריק, מאמן האיגרוף של סיימון שאינו מופיע בספרים, מבוססת על מתאגרף אמיתי בשם ביל ריצ'מונד. הוא נולד כעבד בסטייטן איילנד בשנת 1763, והכישרון שלו באיגרוף אפשר לו לפתח קריירה שהצילה אותו מחיים משועבדים.

השאירו לה פרח

ג'וליה קווין, מחברת הספרים, שימשה כיועצת של הסדרה לענייני הספרים ובגדול הייתה מרוצה מהתוצאה. עם זאת, סצנה אחת שקווין הצטערה שלא נכנסה לסדרה היא זו שבמהלכה סיימון מביא לדפני פרחים אבל מציין שהפרחים הם לא עבורה אלא עבור אמא שלה - סצנה שלקוחה מחייה האמיתיים של קווין. המפיקים לא הצליחו להכניס את הסצנה עצמה אבל באחת הפגישות של סיימון ודפני צוין שהפרחים שהביא סיימון היו עבור דפני וגם עבור אימה.
אגב, קווין אכן נתנה את ברכתה לסדרה אבל טוויסט אחד תפס אותה לא מוכנה: זהותה של ליידי ויסלדאון נחשפת כבר בסוף העונה הראשונה, הרבה לפני שזה קורה בספרים. הפרט הזה התגלה לקווין רק כשצפתה בגרסה הערוכה הראשונה של הסדרה, וכשהיא התאוששה מההלם היא שיגרה לריימס ולוואן דוסן מייל עם הכותרת "יש לי כמה שאלות לשאול אתכם".
15 צפייה בגלריה
כריכת "הדוכס ואני"
כריכת "הדוכס ואני"
לקח יותר זמן עם חשיפתה של וויסלדאון. "הדוכס ואני"

ליידי קופלן

בעקבות צירוף מקרים מפתיע, ניקולה קופלן, שגילמה את פנלופה, זכתה לתואר הרכילאית של הקאסט על הסט - תואר שהיא לא מתכחשת לו. "אם הייתי מחפש מקור אינפורמציה על הסט, ללא ספק הייתי פונה לניקולה", הודה רגאיי-ז'אן בריאיון בעקבות הסדרה.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
רכלנית גם במציאות. קופלן (מימין) מתוך "ברידג'רטון"
(באדיבות נטפליקס)

כלבה, בבקשה

המלכה שרלוט רוחשת חיבה מיוחדת לכלבלבים הפומרניאנים שלה, שישבו עליה בכל הזדמנות. השחקנית שגילמה אותה, גולדה רושוובל, קצת פחות. בריאיון שנתנה ציינה רושוובל שלכלבלבים היה "אופי ייחודי ודומיננטי, ממש כמו הדמות שלי", והוסיפה שהיא אוהבת כלבים אבל אלה ספציפית נזקקו למעט ריסון כי היו "לוחמניים למדי". כולם, אגב, היו נקבות, בהתאם לאג'נדה הנשית של הסדרה.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
נזקקו למעט ריסון. הפומרניאניות של המלכה, מתוך "ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

צעד אחורה, שני צעדים קדימה

בזמן שכל הקאסט קרע את הרגליים באימונים על ריקודי ואלס עבור הנשפים והמסיבות, קופלן הנ"ל ישבה רגל על רגל והתפננה. רצה הגורל והריקוד שהוקצה לה היה ריקוד אירי עתיק וקופלן - אירית מלידה - קיפצה אותו מאז שהיתה בת חמש.
15 צפייה בגלריה
מתוך "ברידג'רטון"
מתוך "ברידג'רטון"
יכולה להרשות לעצמה להסתכל מהצד. קופלן (מימין) מתוך "ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

דוכסיתי הנאווה

עיצוב השיער והאיפור של דפני נעשה בהשראת אודרי הפבורן בסרט "מלחמה ושלום". המטרה הייתה להשאיר את המראה שלה רך, נקי וכמה שיותר טבעי.
15 צפייה בגלריה
רגה ז'אן פייג' ברידג'רטון
רגה ז'אן פייג' ברידג'רטון
מלכותיים. דיינבור ופייג' ב"ברידג'רטון"
(צילום: באדיבות נטפליקס)

סוסים פראיים

"ברידג'רטון", כמו גם סדרת הספרים שקדמה לה, בולטת בדיאלוגים השנונים ובהומור העצמי של הדמויות שלה. אבל הסצנה המצחיקה ביותר שצולמה הייתה דווקא סצנת הרכיבה בפארק של דפני ואחיה, אנתוני. אם עד תחילת הסצנה שני השחקנים עוד הצליחו לשלוט בסוסים, ברגע שה"אקשן" שוחרר לאוויר העולם הסוסים התעקשו לדהור... אחורה. הסצנה הופסקה שוב ושוב בעקבות התפרצויות צחוק בלתי נשלטות של שניהם.
15 צפייה בגלריה
ג'ונתן ביילי
ג'ונתן ביילי
לא הצליח לשלוט בצחוק. ג'ונתן ביילי
(באדיבות נטפליקס)

חולמים לצלילי המוזיקה

הקאסט כולו היה אובססיבי דווקא כלפי שחקנית אחת שכלל לא נכחה על הסט. דיים ג'ולי אנדרוז, הקול שמאחורי ליידי ויסלדאון, הלהיטה את דמיונם של כל השחקנים שהתערבו ביניהם מי יפגוש אותה ראשון.

עם העיניים קדימה

בסדרת הספרים של ג'וליה קווין נשארו עוד שבעה ספרים, אז בואו נקווה שלפנינו עוד שבע עונות לפחות. הספר הבא מתמקד בסיפור האהבה של אנתוני - ולפי השמועות העונה הבאה תחל בצילומים במרץ 2021.