נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס במהלך עצרת בקולורדו אתמול (ה') לזכייה ההיסטורית של הסרט "פרזיטים" באוסקר בשבוע שעבר. "כמה גרוע היה טקס האוסקר השנה?", שאל והצית גל של צחוק בקהל, "האם ראיתם את זה?"
"המנצח הוא סרט מדרום קוריאה! מה לעזאזל הקטע?", המשיך טראמפ, "יש לנו מספיק בעיות עם דרום קוריאה לגבי מסחר. בנוסף לזה, נותנים להם את פרס הסרט הטוב של השנה? האם הוא טוב? אני לא יודע. בואו ניקח את 'חלף עם הרוח', אפשר לקבל את 'חלף עם הרוח' בחזרה בבקשה?"
כזכור, בשבוע שעבר הסרט פרזיטים עשה היסטוריה כאשר הפך לסרט הראשון בשפה זרה שזוכה בפרס הנחשק בטקס האוסקר וגורף את פרס הסרט הטוב של השנה. הסרט גרף גם את פרס התסריט, פרס הבמאי עבור בונג ג'ון-הו והסרט הבינלאומי הטוב ביותר.
בהמשך נאומו אמר טראמפ כי היו כל כך הרבה סרטים מצוינים השנה וגיחך שוב על כך שהסרט הזוכה הגיע דווקא מדרום קוריאה. "חשבתי שזה הסרט הזר הטוב ביותר נכון? האם זה אי פעם קרה בעבר?", שאל הנשיא.
דונלד טראמפדונלד טראמפ
דונלד טראמפ
(AP)
"פרזיטים" זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר"פרזיטים" זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר
"פרזיטים" זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר
(צילום: Kevin Winter/GettyimagesIL)
ניאון, מפיצי הסרט, התייחסו לדבריו של טראמפ בטוויטר, וצייצו את דעתם לגבי הסיבה שבגללה לא הבין את הסרט עם הכתוביות: "זה מובן, הוא לא יכול לקרוא".
בנאומו, התייחס טראמפ גם לבראד פיט, שזכה בפרס האוסקר על תפקידו כשחקן משנה בסרט "היו זמנים בהוליווד" והזכיר בנאומו את הנשיא ואת ההליך ההדחה נגדו. "אף פעם לא הייתי מעריץ", אמר טראמפ על פיט, "הוא קם והצהיר כמה הצהרות מתחכמות", הוסיף טראמפ וסיים בקביעה: "הוא מתחכם קטן".
אגב, בנאומו באוסקר אמר פיט: "אמרו לי שיש לי רק 45 שניות כאן, שזה 45 שניות יותר ממה שהסנאט נתן לג'ון בולטון השבוע. אני חושב שאולי קוונטין (טרנטינו) יעשה סרט על זה - בסוף, המבוגרים עושים את הדבר הנכון".
בראד פיט אוסקר 2020בראד פיט אוסקר 2020
בראד פיט באוסקר 2020
(צילום: AP)