זוכי פרס איגוד אמני ישראל למפעל חיים לשנת תשפ"ב הוכרזו הבוקר (ה'). טקס הענקת הפרסים יתקיים במסגרת מופע מיוחד שיציין את פתיחת חגיגות ה-40 לאמ"י, ויערך ב-10.11 בהיכל התרבות פתח תקווה.
מעולמות המוזיקה יתכבדו השנה בפרס שלמה ארצי, מי שנמנה על מייסדי אמ"י, דני סנדרסון, חיים משה, שימי תבורי ושלומית אהרון.
3 צפייה בגלריה
שלמה ארצי
שלמה ארצי
שלמה ארצי
(מרגלית פלדמן טולדו)
לצדם, עם הזוכים השנה נמנים גם חברי "זהו זה" (אבי קושניר, גידי גוב, דב'לה גליקמן, מוני מושונוב ושלמה בראבא), גברי בנאי, יונה אליאן, ג'וליאן שגראן, הקוסם אמן החושים איל באיער, השחקנית והבמאית בלהה מס, זמר היידיש והשחקן יעקב שפירו, הרקדנית, זמרת וכוריאוגרפית מלכה חג'בי, המנהל המוזיקלי והמנצח מנשה לב רן, השחקן רפי טיילור, וחלוצת השירה בציבור שרה כהן. המפיקים משה אדרי וטמירה ירדני יזכו בפרס מיוחד על תרומתם לתרבות הישראלית.
3 צפייה בגלריה
דני סנדרסון
דני סנדרסון
דני סנדרסון
(ורדי כהנא)
3 צפייה בגלריה
שימי תבורי
שימי תבורי
שימי תבורי
(י.ישראל)
השנה, רשימת הזוכים בפרס מפעל החיים של אמ"י כפולה ביחס לשנים שבשגרה, מאחר ובשל משבר הקורונה בשנת תשפ"א לא התקיים הטקס ולא חולקו הפרסים. עם זוכי העבר בפרס נמנים נעמי פולני, צדי צרפתי, טוביה צפיר, גילה אלמגור, יהורם גאון ואחרים.
לצד הברכות לזוכים, נשמעת הבוקר גם ביקורת. יו"ר נעמת, חגית פאר, התייחסה לכך שרק שש נשים כלולות ב-22 הזוכים: "אכזבה גדולה מארגון אמני ישראל שאמור לייצג את כלל היוצרים והיוצרות במדינה באופן שוויוני. לא מאוחר לתקן ולהוסיף נשים לרשימה - לא בחסד אלא בצדק מוחלט, לא על חשבון היוצרים המוכשרים שזכו אלא בנוסף אליהם". לדבריה, "אין מדובר באירוע חד פעמי בתעשיית הבידור. נשים מושמעות פחות ברדיו, הן מקבלות פחות הכרה מהתעשייה וכן, גם פחות פרסים. ישראל משופעת ביוצרות מוכשרות ואם בארגון אמני ישראל זקוקים לסיוע באיתורן - אנו כאן בכדי לסייע".