שבועיים אחרי שפורסמה ב-ynet החלטת ועדת האתיקה של מועצת התאגיד שלא לאפשר לה להגיש את תוכניתה במהלך תקופת הבחירות "בשל החשש לניגוד עניינים חמור", מגישת החדשות בתאגיד גאולה אבן סער התפטרה.
2 צפייה בגלריה
גאולה אבן סער
גאולה אבן סער
גאולה אבן סער
(צילום: אבי מועלם)
"הודעתי לתאגיד השידור הציבורי על התפטרותי. תמיד האמנתי בשידור הציבורי ובמשך 30 שנה שמרתי לו אמונים תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מקצועיות למען הצופים. למרבה הצער, לא ניתנה לי האפשרות המקצועית הראויה להמשיך ולעשות זאת. כל אישה היא לא רק הגבר שהיא נשואה לו", כתבה המגישה הבוקר (א') בחשבון הטוויטר שלה.
אבן סער, שנשואה לשר המשפטים גדעון סער, נאלצה להפסיק להגיש את תוכניתה "השבוע" בשל התמודדתו של בעלה בבחירות, עד שיימצא פתרון קבע.
לפני כשבועיים נחשפה ב-ynet החלטת ועדת האתיקה של התאגיד שהתכנסה נוכח בקשתה של אילאיל שחר מחדשות כאן, וזאת באשר לשאלה אם יכולה מגישת חדשות להמשיך בעבודתה בזמן שבן זוגה מתמודד בבחירות. בוועדת האתיקה החליטו שלא לאפשר לאבן-סער להמשיך ולהגיש את תוכניתה, כיוון ש"עולה חשש כבד לניגוד עניינים שיש בו פוטנציאל להפרה מהותית של תקנון ועדת האתיקה של התאגיד".
2 צפייה בגלריה
גדעון סער וגאולה אבן
גדעון סער וגאולה אבן
גאולה אבן סער ובן זוגה השר גדעון סער
(צילום: דנה קופל)
בוועדה הוסיפו כי "גם בארגוני חדשות מובילים בעולם המערבי קיימת הקפדה בתקופת בחירות למנוע מצב שבו מגיש/ה, שבני זוגם/ן מעורבים במערכת הפוליטית יעסקו בנושאים פוליטיים. זאת ללא קשר לניסיונו/ה המקצועי ולאמינות הגבוהה שהוכיח/ה המגיש/ה במהלך שנות עבודתו/ה. חברי הוועדה סבורים כי כדי לשמר את אמון הציבור בשידורי התאגיד, ובהינתן שתאגיד כאן מספק שירות למען הציבור ובמימון הציבור, יש לדבוק בכללי אתיקה מקצועית שהוצגו לעיל".
"קיבלנו הבוקר בצער את התפטורתה של גאולה אבן-סער, מהמגישות הבכירות, המקצועיות והטובות ביותר בתקשורת הישראלית", נמסר מכאן. "הישגיה בשידור הציבורי, איכויות ההגשה וכישוריה כמראיינת אפיינו אותה לאורך כל דרכה בכאן, וברשות השידור. תרומתה לתאגיד השידור מאז הקמתו היתה רבה, יחודית ומשמעותית והיא היוותה חלק בלתי נפרד ממשפחת כאן. מאחלים לה הצלחה רבה בהמשך, בכל אשר תבחר".
בעלה של אבן, שר המשפטים גדעון סער, הביע בה תמיכה בחשבון הטוויטר שלה וכתב: "גאולה אהובתי. אין עוד אחת (וגם לא אחד) כמוך. לא בחוכמה ולא במקצועיות. לא בתורת הראיון ולא בהגשה. לא בנקיון הדעת ולא בשיקול הדעת. לא ברהיטות ולא בשלמות השימוש השפה. לא ביושר ולא ביושרה. לא ברגישות ולא באנושיות. גם לא ביופי. הם איבדו יהלום. ואת, תמיד, תמשיכי לזהור למרחקים".
בעבר אבן סער נדרשה לסוגיה מספר פעמים בשל ריבוי מערכות הבחירות, שכן נמצאו פתרונות חלופיים כמו יציאה לחופשה ללא תשלום או הגשת תוכניות שאינן עוסקות באקטואליה, אולם כעת אבן סער הודיעה על התפטרותה.