שנתיים מאז ש-80 נשים בהוליווד האשימו אותו בכך שהטריד אותן מינית, המפיק הארווי ויינשטיין הגיע להסכם פשרה במשפטו האזרחי, במסגרתו חברת הביטוח שלו תשלם 25 מיליון דולר לעשרות נשים. על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", במסגרת ההסכם ויינשטיין לא יידרש להודות במעשיו.
יותר מ-30 שחקניות ועובדות לשעבר של ויינשטיין, שהאשימו אותו בקשת של האשמות החל מהטרדה מינית ועד אונס, יחלקו בסכום - לצד מתלוננות פוטנציאליות נוספות שייתכן שיצטרפו להסדר בחודשים הבאים. העסקה, שעוד דורשת אישור סופי של בית המשפט וחתימה של כל הצדדים, עשויה להביא לסיום של כל תביעה אזרחית נגד ויינשטיין והחברה שלו. על פי עורכי הדין המעורבים במשא ומתן, כאמור ויינשטיין עצמו לא ישלם את הסכום מכיסו, אלא חברת הביטוח של חברת ההפקות שלו לשעבר, שהכריזה על פשיטת רגל.
יש לציין כי מדובר בתביעה האזרחית נגדו ובחודש הבא יפתח משפטו הפלילי, בו הוא מואשם באונס ותקיפה מינית בשתי נשים שונות. במידה ויימצא אשם, עונשו יכול להגיע גם למאסר עולם.
תמונה של הארווי וויינשטייןתמונה של הארווי וויינשטיין
הארווי ויינשטיין
(צילום: רויטרס)
כזכור, לפני שנתיים שני תחקירי ענק שפורסמו ב"ניו יורק טיימס" וב"ניו יורקר" הציתו את תנועת MeToo וחשפו את מעשיו הטורדניים של ויינשטיין. בדפוס פעולה שמתלוננות רבות חשפו -ויינשטיין, באמתלות שונות של אודישנים, פגישות בחדרי מלון והבטחות שווא, ניצל את מעמדו, ביקש בקשות לא מקצועיות, הטריד מינית ואף תקף ואנס. לאלה שהתעמתו איתו לאחר המעשה, הוא שילם דמי שתיקה. בעקבות התחקיר, יותר מ-80 נשית סיפרו שהוטרדו על ידו.
רק בשבועות האחרונים הצטרפה לרשימת הנשים שויינשטיין הטריד גם העוזרת האישית שלו, רואנה צ'יאו. "הוא אמר לי שהוא אוהב בנות סיניות כי הן יודעות לשמור סוד ושהוא אף פעם לא עשה סקס עם בחורה סינית", סיפרה, "כמה שעות אחר כך הוא ניסה לאנוס אותי".

פרסום ראשוני: 22:36 , 11.12.19