נטע אלחמיסטר, הדוגמנית המובילה של סוכן הדוגמניות שי אביטל, הודיעה כי היא נפרדת מניהולו בשל העדויות השונות על התנהגותו המינית הפוגענית, לכאורה.
אלחמיסטר כתבה ברשתות החברתיות: "שבר גדול. אין לי מילה אחרת לתאר את הכאב הצורב מול התמונות של נערות ונשים שנאלצו להתמודד עם מה שאף אישה לא צריכה לחוות. לעולם. פגיעה מינית מילולית או פיזית היא אירוע קשה וטראומטי. העדויות ביחס להתנהגותו של שי לא מאפשרות לי להמשיך כרגיל או לשתוק. אין לאף אחת מאיתנו זכות לשתוק. לא ידעתי דבר על המילים והמעשים, ולו ידעתי לא הייתי עוברת בשתיקה. החיים האמיתיים הם הרבה יותר מעסקים או קריירה ויש את הרגע הזה שבו צריך לשים הכל בצד, גם כשמדובר באדם שאני חייבת לו הרבה על המסירות, ההשקעה וההצלחה - ולמתוח קו אדום. קו אדום בוהק".
3 צפייה בגלריה
חתונה איתם דרור
חתונה איתם דרור
נטע אלחמיסטר
(צילום: אמיר מאירי)
היא הוסיפה: "כל מה שאני רוצה כעת זה לחבק את אלו שנפגעו ולסייע לאלו שזקוקות לכך ולעודד את כל מי שנפגעו בעבר ולא לשתוק יותר ביחס לאף אשם שפגע בהן. אני אעמוד מאחוריהן באופן מלא ומוחלט. מאמינה ותומכת. אני לא שוכחת לשי את המסע שעשינו יחד. המסע שלנו הסתיים. זה הזמן שלו להתחיל במסע אישי של לקיחת אחריות".
בכך הצטרפה אלחמיסטר לדוגמנית וכוכבת הרשת טיילור מלכוב, שהודיעה מוקדם יותר היום (א') כי היא עוזבת את הסוכנות של אביטל. גם הדוגמניות אסתי גינזברג וקורל סימנוביץ' יצאו נגד הסוכן. סימנוביץ' כתבה באינסטגרם: "כמו כולם, גם אני נחשפת בימים האחרונים לעדויות והגילויים הקשים על שי אביטל", כתבה. "הדברים והסיפורים שצפים עכשיו הם חמורים מאוד! וקשה מאוד המחשבה שהם מיוחסים לאדם שחשבתי שאני מכירה טוב. כבחורה, אני מחזקת את כל אותן בנות שהיו בחושך עד כה. מייחלת לכך שצדק יעשה ואמת תראה אור". היא הוסיפה: "אציין שסיימתי את ההתקשרות שלי עימו".
מלכוב כתבה מוקדם יותר היום: "חשוב לי להבהיר שאני מגנה בתוקף כל סוג של הטרדה מינית פיזית או מילולית ואין לזה שום מקום בחברה שלנו. לאחר הפרסומים בימים האחרונים, אחרי שנה משותפת החלטתי להיפרד מסוכנות עלית ומשי אביטל. לבי עם הבנות שעברו חוויות קשות. זה לא מגיע לאף אחת. כמו כן חשןב לי לשתף שההיכרות שלי עם שי הייתה אחרת וזו העת להודות לו הדרך המשותפת. נכון, האשמות בן בגדר האשמות כרגע, אבל בסוף השבוע האחרון הגיעו גם אלי פניות והחלטתי כי אני לא יכולה להמשיך בפעילות המשותפת. אין לי ספק שעלי לקחת אחריות ולהעביר את המסר החשוב הזה".
3 צפייה בגלריה
חתונה צחי קומה רן עוזר
חתונה צחי קומה רן עוזר
טיילור מכלוב
(צילום: ענת מוסברג)
אסתי גינזבורג, שהייתה אחת המיוצגות הוותיקות של אביטל, אומנם עזבה את אביטל כבר לפני שנה לדבריה, אך עדיין בחרה להתייחס לנושא: "מאז שהחלו לצוץ הפרסומים על התלונות נגד שי אביטל, מתהפכת לי הבטן. אחרי שראיתי את הכתבות ששודרו בטלויזיה אתמול, ואת הפרסומים והעדכונים שאחריה, אני ממש חסרת מילים. אני נדהמת וכואבת לגלות שמי שאני מכירה כדמות ׳אח גדול׳ במשך למעלה מ15 שנה, היה ככל הנראה דמות כל כך טראומטית עבור כל כך הרבה בנות ונשים אחרות".
"כאב לי במיוחד לראות פרסומים בהם נראה לכאורה כאילו שי השתמש בשמי בהתכתבויות, בנסיון להעניק לאותן בנות תחושת בטחון. ליבי ומחשבותיי נמצאים עם כל מי שנפגעה בכל צורה. אציין ששי לא מייצג אותי כבר למעלה משנה. לכל הבנות שמצאו את האומץ לדבר, אני מצדיעה לכן. לכל הבנות שעדיין לא דיברו, אני שולחת לכן חיבוק גדול. אתן לא לבד. אני מאמינה לכן. אלו לא שעות קלות עבורי. אמשיך לגבש את מחשבותיי ולראות איך אני יכולה להיות חלק מהפתרון".
3 צפייה בגלריה
שי אביטל
שי אביטל
שי אביטל
(צילום: ענת מוסברג)
בסוף השבוע חשפה כוכבת הריאליטי לשעבר הילה קרוגמן כי חוותה הטרדה מינית מצד אביטל, ופורסמו עדויות נוספות על התנהגות מינית פוגענית מצדו בתוכניות "חשיפה" עם חיים אתגר וב"הצינור" עם גיא לרר. "כמו רבות, הגעתי אליו עם חלום להיות דוגמנית. הוא היה סוכן רציני ושמו הלך לפניו. כשהייתי בת 19 הוא ניסה לנשק אותי, ככה פתאום", כתבה קרוגמן. "רכנתי אחורה ומיהרתי לשנות נושא. מרוב הלם לא ידעתי איך להגיב. זו הייתה הפעם היחידה שהוא ניסה לכפות את עצמו עליי בצורה פיזית. עכשיו כשאני שומעת עדויות של בנות אחרות, כנראה שהיה לי 'מזל'. האמנתי שאם הייתי מספרת הקריירה שחלמתי עליה תלך לפח. כי זה מה שהוא היה עושה - גורם לך לחשוב שהוא מעוניין בך, כדי שלא תראי בזה הטרדה אלא ניסיון חיזור. כי את ילדה צעירה עם חלומות גדולים שלא מבינה כלום מהחיים אז את המטרה הכי קלה, ואם את רוצה להצליח כדאי מאוד שתזרמי או לפחות תסתמי".
השר לביטחון פנים, עמר בר-לב, התייחס לפרשה וקרא לנפגעות נוספות להשמיע את קולן. "בעקבות הפרסומים הקשים ועשרות העדויות שהובאו לאור על פגיעות מיניות בעולם הדוגמנות, אני מבקש וקורא לנשים נוספות שנפגעו להגיש תלונה במשטרה", כתב. "המשטרה כבר החלה לבדוק את הנושא, אך כל תלונה שתוגש תהיה בעלת משמעות, והמשטרה תעשה הכול בכדי לחקור אותן עד תום. ברור לי שהגשת תלונה על פגיעה מינית הוא תהליך כואב שדורש תעצומות נפש רבות, זאת דרישה לא פשוטה. אני מכיר בכך, לכן מיניתי יועצת לנושאי אלימות נגד נשים, בכוונתי לעבוד יחד איתה ועם גורמי המקצוע בכדי לבחון את הליך הגשת התלונה ואת האופן שבו אפשר לשפר את המענים ואת הדרך בה יטופלו מקרים כאלה בעתיד".